Konspor

Ceyhan belediyesi futbol kulübü transfere hızlı başladı

Ceyhan belediyesi futbol kulübü transfere hızlı başladı

Aylardır süren yönetim krizi nedeniyle sahipsiz kalan Ceyhanspor, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ün son anda devreye girerek sahip çıkması ile atağa kalktı. Ceyhan Belediyesi Futbol Kulübü adı altında yeniden yapılanmaya giden kulüp, transfere de hızlı girerek 5 futbolcu ile sözleşme imzaladı.
Onursal Başkan Alemdar Öztürk’ün başkanlığında gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısında Teknik Direktörlüğe Adanaspor, Tarsus İdmanyurdu ve Ceyhanspor’da uzun yıllar forma giymiş İrfan Yüce, yardımcılığına ise Bülent Alan getirildi.
Teknik heyetle yapılan toplantıda Akdeniz Belediyespor’dan Şehmus ve Mehdi, Adanaspor U21 takımından Oğuzhan Aktan, geçen yıl Ceyhanspor’da başarılı bir sezon geçiren Oğuzhan Afşin, daha önce Elazığ Belediyespor ve Balıkesir Belediyespor takımlarında oynayan Osman Şimşek ile sözleşme imzalandı.
"CEYHANSPOR KÖKLÜ BİR KULÜPTÜR"
İmza töreninde bir konuşma yapan Ceyhan Belediyesi FK Onursal Başkanı Alemdar Öztürk Ceyhanspor’un geçmişi başarılarla dolu köklü bir kulüp olduğunu hatırlatarak zor bir görevi üstlendiklerini ancak bunu en iyi şekilde yerine getireceklerine inandığını ifade etti. Başkan Alemdar Öztürk şunları söyledi:
“Ceyhanspor eski kulüp başkanı Cengiz Bey işlerinin yoğunluğunu belirterek bu görevi yürütmek istemediğini kaymakamlığımıza bildirmiş ve kulübü teslim etmişti. Bu süre içersinde Ceyhanspor’a sahip çıkmak isteyen olursa belediye olarak fedakârlık yapıp desteklerimizi yine sürdüreceğimizi her ortamda belirttik. Katkı payının yatırılması için geçerli son günün son yarım saatine kadar da bekledik. Maalesef Ceyhanspor’a sahip çıkan olmadı. Nitekim geçen yıl grubumuzda yer alan Dörtyol Gençler birliği takımı katkı payını yatıramadığı için ligden çekilme kararı aldı. Biz de bu köklü kulübümüz aynı akıbete uğramasın diye son yarım saat kala federasyon katkı payı olan 20 bin TL’yi yatırdık. Şimdi zor ve ağır bir görevi üstlendik. İyi bir yönetim ve teknik kadro oluşturduk. Bu kadronun, Ceyhan Belediyesi Futbol Kulübümüzü hem kurumsal kimlik hem de tesis açısından ileri bir noktaya taşıyıp hak ettiği yere getireceğine inanıyorum.”
Görüşmede belediye bürokratlarından oluşan Ceyhan Belediyesi FK yönetim kurulu üyelerinin tamamı hazır bulundu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor