Sıvok: "maçları gol yemeden tamamlamak isteriz"

Sıvok:

Bursaspor’un tecrübeli stoperi Tomas Sivok, savunmadaki uyum hakkında yorum yapmak için erken olduğunu düşündüğünü ifade ederek, "Birbirimize uyum gösterip hatasız oynamaya çalışıyoruz. Maalesef son iki maçta kalemizde gol gördük. Gönül isterdi ki bu müsabakalardan gol yemeden ayrılalım. Nasıl bir forvet oyuncusu gol atmak istiyorsa biz savunmacılar da maçları gol yemeden tamamlamak isteriz" dedi.
Tecrübeli savunma oyuncusu Tomas Sivok, kulübün resmi televizyonuna değerlendirmelerde bulundu. Sivok, takımdaki arkadaşlığın üst düzeyde olduğunu vurgulayarak, "Zorlu bir sezon başı geçiriyoruz. Takım içerisinde büyük bir değişim var. Gelen oyuncular var, giden oyuncular var. Fakat bu değişim henüz tamamlanamadı, kadro son halini almadı. Hala gelmesi gündemde olan oyuncular var. Bu durumun teknik direktörümüz için de zor olduğunu düşünüyorum. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Elimizden geldiğince iyi hazırlanmaya çalışıyoruz. Takımımızda arkadaşlık üst düzeyde. Aramızda iyi bir takımdaşlık var. Yeni arkadaşlarımızın da aramıza katılmasıyla mutlaka iyi sonuçlar gelecektir" diye konuştu.
"MAÇLARI GOL YEMEDEN TAMAMLAMAK İSTERİZ"
Defans hattındaki uyum hakkında konuşan Tomas Sivok, şunları söyledi:
"Savunmadaki uyumumuz hakkında yorum yapmak için erken olduğunu düşünüyorum. Fakat elimizden geldiği kadar birbirimizi tanımaya çalışıyoruz. Birbirimize uyum gösterip hatasız oynamaya çalışıyoruz. Maalesef son iki maçta kalemizde gol gördük. Gönül isterdi ki bu müsabakalardan gol yemeden ayrılalım. Nasıl bir forvet oyuncusu gol atmak istiyorsa biz savunmacılar da maçları gol yemeden tamamlamak isteriz.”
"GELEN ARKADAŞLARIMIZIN TAKIMA ADAPTE OLMALARI İÇİN BELLİ BİR SÜRE GEÇİRMELERİ GEREKECEK"
Takıma yeni katılan transferler ile ilgili yorum yapan Sivok, "Aramıza yeni gelen arkadaşlarımız çok kaliteli, antrenmanda herkes kalitesini gösterme fırsatı buluyor. Eğer birlik olursak bunu maçlarda da gösterme fırsatı bulacağımıza inanıyorum. Gelen arkadaşlarımızın da takıma adapte olmaları için belli bir süre geçirmeleri gerekecek. Bir anda gelir gelmez takımın liderliğini veya skor yükünü almaları mümkün değil. Bizde onlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Dany ve ben bu konuda onlara göre biraz daha avantajlıyız. Biz uzun yıllar Türkiye’de forma giydik. Uyum sorunumuz onlara göre daha az. İyi bir takımımız var. Bireysel kalitemizi takım oyununda da gösterdiğimiz takdirde sonuçlar gelecektir" şeklinde konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın