Konspor

Kocaman: Rakibi kendi sahasından pas yaparak çıkartmadık

Kocaman: Rakibi kendi sahasından pas yaparak çıkartmadık

Bizi ilerleyen haftalara daha iyi taşıyacak bir mücadele ortaya koyduk

1-1 berabere sona eren Fenerbahçe maçını değerlendiren Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kazanmak için çıktıkları ve 1-0 öne geçtikleri maçta berabere kalarak 2 puan kaybettiklerini belirtirken, takım olarak kendilerini ilerleyen haftalara daha iyi taşıyacak bir mücadele ortaya koyduklarını söyledi.
 
Aykut Kocaman, Medicana Sivasspor ve SAİ K.Erciyesspor maçlarında aldığı yenilgilerle kötü bir döneme giren takımı ile Trabzonspor ve Akhisar Bld.Spor maçlarında puan kaybı yaşayan Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren karşılaşmanın iki takım açısından da büyük önem taşıdığını ifade etti.
 
Kocaman, "Fenerbahçe'nin avantajlarının yanı sıra dezavantajları da vardı. Bunları değerlendirmek istedik. Rakibi kendi sahasından pas yaparak çıkartmadık ve oyunun hemen başında böyle bir pozisyonda bulduğumuz golle öne geçtik. Öne geçmeyi başardıktan sonra Fenerbahçe'yi kendi sahamızdan uzak tutmayı başarmaya çalıştık. Bu tip takımlar karşısında kazanmak istiyorsanız bir gol yetmiyor. İkinci yarı baskının artacağını biliyorduk. Fenerbahçe bütün kalitesiyle üzerimize yüklendi. Sonuç olarak rakibimizle 1-1 berabere kaldık. Öne geçip kazanmak istediğimiz bir maçtan 1 puanla ayrıldık. Bu sonuçla iki takımda 2 puan kaybetmiş oldu. Ama biz mücadele anlamda yaptığımız olumlu işlerle ilerleyen haftalar öncesinde moral bulduk" diye konuştu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor