Konspor

Her maç eksiklerin giderilmesi için önemli

Her maç eksiklerin giderilmesi için önemli

Kayserispor karşısında geriden gelerek alınan 1 puanın değerli olduğunu düşündüğünü ifade eden Torku Konyaspor’lu Volkan Fındıklı, iki hafta sonunda eksiklerini gördüklerini ve ilerleyen haftallarda daha da iyi olacaklarına inandığını söyledi.

Kayserispor maçını sıcak bir havada oynadıklarını belirterek açıklamasına başlayan Volkan Fındıklı, "Bir hafta önce kendi sahamızda saat 21:00'da oynadık. Bu hafta ise daha sıcak ve nemli bir havanın olduğu 19:30'da oynadık. Bu bir bahane mi ? Değil belki ama sahadaki mücadele iki katına çıkıyor. Hem sıcak hava ile hem de rakiple mücadele ediyorsunuz. Böyle olunca da istediklerimizi yapma fırsatını yeteri kadar bulamadık. İyi başladığımız maçta kalemize gelen ilk topta golü yedik ve mağlup duruma düştük. Sonrasında oyunda dengeyi kurduk ve beraberliği yakaladık. İkinci yarıda ise rakibimizin daha net fırsatları vardı. Bunların gol olmaması bizim adımıza şanstı. 1-0 geriden gelerek Kayserispor deplasmanında alınan 1 puanın kötü olduğunu düşünmüyorum. İki haftada 4 puan kaybettik. Ama oynadığımız iki maçta da mağlup duruma düştükten sonra mücadelemizi bırakmamamız bizim artılarımız. Her geçen maç eksiklerimizi gidererek en kısa zamanda daha hazır hale geleceğimize inanıyoruz. Ligin başlarında bu tür sonuçların alınması olağanüstü bir durum değil. Bizim avantajımız takım olarak hatalarımızdan gereken dersleri çıkartarak hep üzerine koymamız" diye konuştu.

Volkan Fındıklı, hafta sonu sahamızda oynayacağımız Galatasaray maçının da zor geçeceğini bildiklerini belirterek, "Bu tür maçların havası başka oluyor. En iyi şekilde hazırlanıp ev sahibi olmanın avantajını da kullanarak istediğimiz sonuçla ayrılmak istiyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz" şeklinde görüş belirtti.

 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor