Konyaspor, TFF’ye delillerle itiraz etti…

Konyaspor, TFF’ye delillerle itiraz etti…

 
Torku Konyaspor Kulübü, Akhisar Belediyespor maçında yaşanan disiplin ihlali nedeniyle Galatasaray maçı için verilen Kuzey Tribün kapama cezasının kaldırılması veya ertelenmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu. 
 
 
Torku Konyaspor Kulübünden konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:
 
"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun 20.08.2015 tarihli toplantısında; 16.08.2015 Pazar günü Konya Büyükşehir Torku Arena Stadyumunda oynanan Torku Konyaspor–Akhisar Belediyespor müsabakasında yaşanan disiplin ihlalleri nedeniyle kulübümüze ihtar, anılan müsabakada Kuzey Tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerin engellenmesi kararı çıkmıştır.
 
Yapılan görüşmeler ve maçın görüntülerinin tekrar tekrar izlenmesinin ardından maçta bahsedildiği gibi bir kural ihlalinin gerçekleşmediği görülmektedir. Verilen tribün kapatma cezasının bundan sonra stadyumumuzda oynanacak maçlar için taraftarlarımızın büyük tepkisini çektiği gerçeği ortadadır. Kulübümüz Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği kararı için Tahkim Kuruluna itirazını süresi içerisinde yapmış olup talebimiz; KUZEY TRİBÜN taraftarlarına yönelik olarak verilen elektronik kartların bloke edilmesi kararının kaldırılması veya ertelenmesidir..."
 
.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın