Şan: “Üç tane önemli golcümüz var”

Şan: “Üç tane önemli golcümüz var”

 
Torku Konyaspor kulüp başkanı Ahmet Şan Kontv’de katıldığı Spor Gündemi programında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Geçtiğimiz sezon takımı çalıştıran Aykut Kocaman ile yola devam etme kararının alınmasından sonra transfer çalışmalarının da Aykut Kocaman’a endeksli yürütüldüğünü kaydeden Ahmet Şan, transfer döneminde takıma katılan oyuncuların form durumundan memnun olduklarını kaydetti.
Son olarak Kibong’un Aykut Kocaman’ın isteği üzerine takıma dahil edildiğini ve takımla birlikte çalışmalarına başladığını vurgulayan Ahmet Şan, : “ Aykut hocamız kulübün mali yapısına düşünerek transfer yaptı. Normalde bunun tam tersi olurdu ancak biz istememize rağmen o daha az bütçe ile a transfer yapılmasını uyguladı. 30 Milyon lira civarındaki borcumuzu 10 milyonun altına düşürebilmeyi istediğimizi konuşmuştuk. Esas hedefimiz bu. Aykut Kocaman’da ligde bu kadro ile geçen sezon yakalanan başarının altına düşmeyeceğini söyledi. Bu nedenle fazla harcama yaparak dengeleri de bozmak istemedi” dedi.
Ana sponsor Torku ile birlikte, Konya Çimento, İttifak. Adese ve Selva’dan önemli destekler aldıklarını Medaş ve Seydişehir Aliminyum’dan destek beklediklerinin kaydeden Ahmet Şan:  “takımımızın ilk iki maçta oynadığı futbolu herkes gibi bende çok beğendiğimi söyleyemem. İki maçta en az 4 puan beklentim vardı.  Orta alan ve savunma hattında iyiyiz. Ancak ileride oynama konusunda yetersiz kaldığımızı görüyorum. Bunun geliştirilmesi gerekli. Forvet hattında Beşiktaş’tan Ömer Şişmanoğlu’nu istedik. Resmi olarak Beşiktaş’a yazımızı yazdık. Daha önce kulüp başkanı Fikret Orman ile görüşmemiz olmuştu. Asında forvet oyuncularımız çok kaliteli. Bulgaristan Milli takım golcüsü Rangelov, Romanya Mili takım golcüsü Marica ve Bosna Hersekte gol krallığı yaşayan Bajic bizim kadromuzda” dedi. 
Marica’nın artık sahada olması gerektiğini belirten Ahmet Şan, Kayacık tesislerinin yapımımım tamamlandığını sadece tefrişatının yapılacağını, Milli takımı kullanımının ardından tesislerin Konyaspor tarafından kullanılmaya başlayacağını kaydetti. Zaferde bulunan kulüp tesislerinin Torku Arenaya taşındığını kaydeden Ahmet Şan kulüpleşme adına önemli mesafeler alıyoruz. Tatlıcak tesislerimiz Karatay belediye başkanımızın da desteği ile Anadolu Selçukspor’a verilecek. Onlarda orada çalışacaklar.  Alt yapı tesisi olmasını arzuluyoruz dedi. 
 
Akhisar Belediyespor maçının ardından TFF Disiplin kurulu tarafından verilen ceza ile ilgili olarak itirazda bulunduklarını açıklayan Ahmet Şan, Mili maçlar öncesi bu kararın doğru olmadığını ilettiklerini ayrıca, görüntüleri izlediklerini ve bahsi geçen tezahürat’ı duyamadıklarını ifade etti.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın