Konyaspor’a yeni alt yapı tesisi

Konyaspor’a yeni alt yapı tesisi

https://www.youtube.com/watch?v=9agyBIwgbWA
 
Torku Konyaspor, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Konya ASKF Genel Başkanlığı'nın ortaklaşa girişimleri sonucunda yenilenerek modernize edilen ve alt yapımıza kazandırılan Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün Spor Tesisleri'nin tanıtım toplantısı yapıldı.
 
Toplantıya Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, Konya ASKF Genel Sekreteri Derviş Ortasarı, Mali Sekreter Faruk Hatipoğlu, Eğitim Sekreteri İbrahim Karabacak, Alt Yapı Genel Koordinatörü Cihan Önal ve alt yapıda görev yapacak antrenörler katıldı.
 
Torku Konyaspor’un transfer yasağı cezası aldığı 2010-2011 sezonundan bu yana alt yapıya verilen önemin arttığını ve bunun karşılığını da oyuncu yetişmesi adına almaya başladıklarını ifade eden Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Oyuncu yetiştirirken tabiki de tesiste önemli. Bu bağlamda tesisleşme adına da yapılan işbirlikleri neticesinde kulübümüze önemli kazanımlar gerçekleşti. Şu an içerisinde bulunduğumuz Nihat Gün Spor Tesislerinin modernize edilerek Konyaspor'umuza kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu tesislerin sayısı ve A Takımımıza yükselerek Türk futboluna kazandırılacak sporcularımızın sayısı artacak, Konyaspor hem tesisleşme hem de alt yapıya verdiği önemle Türk futbolunun lokomotif kulüpleri arasındaki yerini alacaktır. Buna inanıyoruz" şeklinde görüş belirtti.
 
Alt Yapı Genel Koordinatörü Cihan Önal'da yaptığı konuşmada, "Yıllardır tribün altında hizmet veren alt yapımızı daha sağlıklı şartlarda faaliyetlerini sürdürmesi adına yapılan girişimler olumlu sonuç verdi. Kulübümüz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Konya ASKF Genel Başkanlığı'nıın ortak çalışması sonucu Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün Spor Tesisleri modernize edilerek takımlarımızın hizmetine sunuldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Alt yapı takımlarımız buradaki soyunma odalarını ve sahaları kullanarak çalışmalarını sürdürüyor. Takımlarımızda gerçekten yetenekli ve ileriye dönük kulübümüze ve Türk futboluna katkı sağlayacak isimler var. Sizlerden ricamız özellikle U13 ve U14 Takımlarımızı takip etmeniz. Orada yıllardır süregelen birlikte oynama alışkanlığı ilerleyen senelerde de devam edecek ve buradan önemli isimler Türk futboluna kazandırılacak" diye konuştu.
 
Alt Yapı Genel Koordinatörü Cihan Önal, alt yapı takımlarımızın yanı sıra 12 ay boyunca hizmet verecek 'Futbol Okulu' projesinin de hayata geçirildiğini ve buradan da yetenekli isimlerin futbola kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti.
 
Konuşmaların ardından Kulüp Başkanı Ahmet Şan ve beraberindekiler Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün Spor Tesisleri'ni gezerek yetkililerden bilgi aldı ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın