Konspor

Konyaspor'da Kuzey tribün boş mu kalacak?

Konyaspor'da Kuzey tribün boş mu kalacak?

Torku Konyaspor ile ilgili PFDK tarafından Akhisar Belediyespor maçı sonrası verilen Kuzey Tribün ile ilgili ceza kafalarda bir çok soru işareti oluşturdu.
Yeni uygulamaya göre verilen ceza kişileri kapsıyor ve tribün tamamen kapanmıyor. 
 
İşte ceza ile ilgili ayrıntılar…
 
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Torku Konya Spor Kulübü'ne; “FDT'nin 53/2. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan kuzey tribününe giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesinde” kararı ile Galatasaray maçı öncesi bir ceza vermişti. Yapılan itiraz sonucu Tahkim Kurulu ise “cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verildi” açıklaması ile tüm umutları ortadan kaldı. 
 
Cezanın kesinleşme i ile birlikte: 
Passolig uygulaması ile birlikte stadyuma giriş yapan futbolseverler, TC kimlik numaraları üzerinden tespit edildiği için ceza sadece Torku Konyaspor – Akhisar Belediyespor karşılaşmasını Kuzey tribünden izleyenler için geçerli olacak.
Torku Konyaspor –Akhisar Belediyespor karşılaşmasını Torku Arena Stadyumu Kuzey tribünden izleyenler cezalı duruma düştü. 
 
‘O‘ maçta Kuzey tribüne giriş yapan futbolseverler Galatasaray maçını stadyum içinden izleme imkanından yoksun kalacaklar. Özetle Galatasaray maçında Torku Arena'ya giremeyecekler.
Kuzey tribün kombine biletine sahip olduğu halde Akhisar belediyespor maçına gitmeyen futbolseverler ise Galatasaray maçını izleme imkanına sahip olacaklar. 
 
Cezalı durumda bulunan futbolseverler biletlerine bir başkasına bir maçlık transfer etme imkanına sahipler. 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor