Başkan Şan'dan Kocaman'a destek!

Başkan Şan'dan Kocaman'a destek!

Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Galatasaray maçının hakkının beraberlik olduğunu ancak son dakikalarda yenilen gollerle farklı mağlup olduklarını belirtirken, Süper Lig'in en iyi teknik ekiplerinden birine sahip olan Konyaspor'un milli maçlar nedeniyle verilen arayı en iyi şekilde değerlendirip Osmanlıspor maçıyla sezona yeni bir başlangıç yapacaklarına inandığını söyledi.
 
Galatasaray maçında 4-1'lik farklı yenilgiyi hak edecek bir oyun oynamadıklarını söyleyen başkan Ahmet Şan, "Bakıldığında oyunun hakkı kesinlikle bu değildi. En kötü ihtimalle beraberlikle ayrılmalıydık. 2-1 geriye düştükten sonra skoru 2-2'ye getirecek pozisyonları da bulduk. Değerlendiremedik. Hakem hataları da oldu. Ama bunlar uzun lig maratonunda yaşanabilecek durumlar. 4-1'lik sonuç bizleri ve tüm camiamızı üzmüştür. Ancak önemli olan bunlardan gereken dersleri çıkartarak yolumuza daha sağlam adımlarla devam etmek. Geçen yılda böyle bir dönemden geçmiştik. O zamanda sadece kendi içimizde özeleştiri yaparak sıkıntılı süreci birlik beraberlik içerisinde hareket ederek aşmasını bilmiştik" diye konuştu.
 
Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman ile maçtan sonra bir görüşme gerçekleştirdik. Ortada karamsarlığa neden olacak bir durumun olmadığını ve her takımın yaşayabileceği bir süreçten geçtiğimizi söyledi. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine bir seri yakalayıp yeniden yükselişe geçerek Konyaspor'u hak ettiği yerlere taşıyacaklarını ifade etti. Biz kulüp olarak Süper Lig'in en iyi teknik ekiplerinden birine sahibiz. Kendilerine güvenimiz tam. Bizim ortak düşüncemiz ve inancımız; sezonu geçen yıldan daha iyi bir yerde tamamlamak. Bunu başaracak teknik heyet ve oyuncu kadrosuna sahibiz. Sadece istediğimiz başlangıcı yapamadık. Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirip Osmanlıspor maçıyla birlikte sezona yeni ve güzel bir başlangıç yapacağımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.
 
'Bazı futbolcularımızın henüz hazır olmaması nedeniyle gerçek performanslarını gösterememeleri istediğimiz sonuçları alamamamıza neden oldu' diyen başkan Ahmet Şan, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Onlarında takımımıza katkı sağlamaları amacıyla milli maç arasının takımımıza iyi geleceğine inanıyoruz. İstenilen düzeye gelen oyuncularımızın bireysel katkıları takım başarımıza direkt etki edecek. Tek tek bakıldığında gerçekten kaliteli oyunculara sahibiz. İlk 3 maç itibariyle bazı sıkıntılar yaşandı. İnşallah bunları milli maç arasında gidererek yolumuza devam edeceğiz..."
 
Lige verilen arada Konya'da 3 ve 6 Eylül tarihlerinde Milli heyecanın yaşanacağını da sözlerine ekleyen  Ahmet Şan, "Konya olarak milli takımımıza ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah kendilerini en iyi şekilde ağırlayıp alınacak galibiyetlerle mutlu olacağız" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın