Altın: "bu takım ya şampiyon olur ya da final oynar"

Altın:

Alanyaspor Teknik Direktörü Erhan Altın, "Biz hedefimizden sapmadık. Bu takım ya şampiyon olur ya da final oynar" dedi.
PTT 1. Lig’de mücadele eden Alanyaspor’da teknik direktör Erhan Altın, ligin 3 haftasında oynadıkları karşılaşmaları ve sezon için beklentilerini değerlendirdi.
"MALATYASPOR MAÇINDA İYİ FUTBOLU NETİCEYE YANSITAMADIK”
Taraftarların ümitsizliğe kapılmaması gerektiğini söyleyen Altın, sezon başında Alanyaspor’dan teklif geldiğinde hiç düşünmeden imza attığını ifade etti. Geçen sene play-off oynayan ve büyük başarılara imza atmış bir takıma geldiğini belirten Erhan Altın, "İnandığım ve tanıdığım bir camiaya geldim. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Oyuncularımın kalitesine inanarak yola çıktık. Maalesef ilk 3 haftada 8 puan kaybettik. Maçları değerlendirecek olursak Denizlispor maçında güzel futbol oynadık. Ancak mağlup olduk. Balıkesirspor maçını da kazanabilirdik fakat berabere bitti. Dönüm maçı olarak gördüğümüz Yeni Malatyaspor maçında da iyi futbolu neticeye yansıtamadık" şeklinde konuştu.
“3 HAFTADA BEKLENMEDİK PUANLAR KAYBETTİK”
Ligin ilk 3 haftasında beklemedikleri kadar puan kaybı yaşadıklarını dile getiren Altın, "Hedefe giden yolda geriden gelmek daha iyidir. Hayat tecrübem de bunu söylüyor. Biz taraftara bir söz verdik. Kimse merak etmesin. Verdiğimiz sözün arkasındayız. Sezon başından beri gol yollarında daha etkili olabilmek için çalışmalar yapıyoruz. Ligde 4 ile 6 hafta arasını en az kayıpla atlatmamız gerektiğini söylemiştim. Ne olursa olsun bu ligin gol kralı ve hızlı ayakları bende olduğuna göre artık sahne almaları gerekiyor. Takımımda arkadaşlık üst düzeyde. Yeni gelen arkadaşlarımız da çabuk uyum sağladı. Biraz antrenman eksikleri var. Milli maç arasında bu eksikleri de gidereceğiz. Taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Taraftar olmazsa futbolcuları da motive etmek biraz zorlaşıyor. Biz hedefimizden sapmadık. Bu takım ya şampiyon olur ya da final oynar" diye konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın