Milli maçtan notlar...

Milli maçtan notlar...

A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Letonya'yı ağırladığı maçta Konya'da ilk kez sahaya çıktı. Geçen sezon hizmete giren Konya Büyükşehir Torku Arena da ilk kez milli maça ev sahipliği yaptı.
 
Konya Büyükşehir Torku Arena'da, Türkiye-Letonya maçı ile birlikte ilk kez bir milli maç oynandı. Bugüne kadar 14 farklı kentte rakiplerini konuk eden A Milli Takım, Konya'da ilk kez sahne aldı.
 
Milli takımın, Letonya'yı konuk ettiği mücadeleye Konyalı futbolseverler büyük ilgi gösterirken, Konya Büyükşehir Torku Arena tribünlerinin tamamına yakını doldu.
 
 Şener Özbayraklı kadroda yok
 
 Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, deplasmanda 1-0 kazanılan Kazakistan maçına göre Letonya karşısında ilk 11'de 3 değişiklikle sahaya çıktı.
 
Sakatlığı sebebiyle aday kadrodan çıkarılan Gökhan Gönül'ün yokluğunda Şener Özbayraklı da Hollanda maçı düşünülerek ilk 11'e alınmadı. Letonya maçının kadrosunda Mehmet Topal ve Semih Kaya da yer almadı.
 
A Milli Takım, mücadeleye, kalede Volkan Babacan, savunmada Ozan Tufan, Serdar Aziz, Hakan Balta, Caner Erkin, orta alanda Selçuk İnan, Hakan Çalhanoğlu, Arda Turan, Gökhan Töre, Volkan Şen, forvette Burak Yılmaz 11'i ile başladı. 
 
 Statta "yer ve gök" kırmızı-beyaz
 
 Türkiye-Letonya maçıyla görücüye çıkan Konya Büyükşehir Torku Arena, ilk milli maçta kırmızı-beyaz renklerle süslendi.
 
Konya Büyükşehir Torku Arena'yı çevreleyen tribünler Türk bayraklarıyla süslenirken, stada 5 metre eninde 8 metre yüksekliğinde 60 bayrak da asıldı. Statta ayrıca seyirciler için de koltuklara 40 bin bayrak bırakıldı. Stadın dışarısındaki aydınlatma direklerinde ise 3 metre eninde 5 metre yüksekliğinde 50 bayrak kullanıldı.
 
Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor Toto Teşkilatı'nın iş birliğiyle stat dışında ışık ve lazer gösterileri de yapıldı.
 
Letonya'da son maça göre 5 değişiklik
 
 Konuk ekip Letonya'da teknik direktör Marians Pahars, son oynanan Hollanda maçına göre ilk 11'de 5 değişiklik yaptı.
 
Marians Pahars, Hollanda maçında ilk 11'de sahaya sürdüğü, Freimanis, Gorkss, Jagodinskis, Ikaunieks, Zjunins'i yedek soyundurup, yerlerine Dubra, Gabovs, Laizans, Cauna ve Karasausks'a şans verdi.
 
Taraftardan teröre tepki
 
 Milli maç öncesi taraftarlar "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde tempo tutarak, terörü lanetledi.
 
Ayrıca tribünde "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" yazılı dev Türk bayrağı açıldı.
 
 TFF Yönetim Kurulu, tribünden izledi
 
 Karşılaşmayı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri de izledi.
 
Ayrıca 22'si yabancı 173 basın mensubu Türkiye-Letonya maçına akredite oldu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın