'Ama en çok Konya tribünlerine üzüldüm!'

'Ama en çok Konya tribünlerine üzüldüm!'

A Milli Futbol takımımızın Konya Büyükşehir Torku Arena'da oynadığı ve 1 -1 berabere kaldığı Letonya karşılaşmasının ardından spor yazarları karşılaşmayı değerlendirirken iki ünlü spor adamı Konya için övgü dolu sözler sarfetti. Eski milli kaleci Rüştü Reçber ve Süper Lig yayıncı kuruluşunun Genel Müdürü Şansal Büyüka mili maçların Konya'da oynatılmasının ne kadar doğru bir karar olduğuna işaret etti.

Şans kapıyı çaldı ama (Rüştü Reçber - Hürriyet)

Şimdi önümüzde çok önemli bir maç var. Mutlaka Fatih Hoca bu maçı stratejik olarak oynayacaktır. Fakat herhalde son dakika gelen golün izahını da oyunculara yapacaktır. 
Futbol olarak, rakip kim olursa olsun ileriye doğru giden bir ivme gösteriyoruz. Ama geri kalan maçlarda yine de umudumuzu yitirmemeliyiz. Berabere kalsak da ben tüm oyuncularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum. En büyük alkışı da Konyalı taraftarlara gönderiyorum.

Çek bir Letonya (Şansal Büyüka - Milliyet)
Ülkeme üzüldüm, milli takıma üzüldüm, ama açıkçası en çok Konya seyircisine üzüldüm. Fenerbahçe stadında maç oynadık. Galatasaraylı oyuncular milli forma altında küfür yedi. Aslantepe’de oynadık, Fenerbahçeli futbolcular milli formayla küfürden nasibini aldı. Konya seyircisi ay-yıldıza küfür edilemeyeceğini, hiçbir rengin ay-yıldızdan daha büyük, daha kutsal olamayacağını gösterdi... Keşke mutlu olabilselerdi... Ama şunu gösterdiler, sonuçlar ne olursa olsun milli takımın merkezi bundan sonra Konya olsun.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın