Kazanmaktan başka çare yok!

Kazanmaktan başka çare yok!

 
Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Letonya ile sahasında berabere kalan A Milli Takımımız, bu sonuçla birlikte önümüzdeki yaz Fransa'da düzenlenecek turnuvaya doğrudan katılma şansını zora soktu. 
 
Grupta 18 puanla lider durumda bulunan İzlanda ve 16 puanlı Çek Cumhuriyeti, Fransa biletini almış gibi gözüküyor. Ay-Yıldızlılarımızın Fransa yolculuğuna çıkması için tek ihtimal olarak grubu üçüncü bitirmesi ve play-off'u geçmesi gerekecek. Bu yoldaki ilk engel ise dünya devi Hollanda. Portakallar, yedinci maçlar sonrasında grupta 10 puanla üçüncü sırada bulunurken, A Millilerimiz ise 9 puanla dördüncü basamakta yer alıyor. 
 
Konya'da galibiyet bekleniyor
Tablo bu durumda iken Pazar günü Konya'da oynanacak Türkiye-Hollanda maçı, grup üçüncülüğünün kaderini belirleyecek. Ay-yıldızlılarımız rakibini yenerse, son iki maça umudunu taşıyacak ancak işi bitirmiş olmayacak. Çünkü Terim'in talebelerini Ekim ayında kritik Çek Cumhuriyeti ve İzlanda maçları bekliyor. 
 
A Milli Takımımız, Hollanda'ya kaybetmesi durumunda ise Futbol Direktörü Fatih Terim'in söylediği gibi EURO 2016 defterini kapatacak ve 2018 Dünya Kupası'nı kendine yeni hedef olarak belirleyecek. 
 
Hollanda ile Konya'da berabere kalınması durumunda ise adeta mucize aramak zorunda kalacağız. Çünkü Hollanda'nın Kazakistan veya Çek Cumhuriyeti'ne puan kaybetmesi bekleyip, kalan iki maçı da kazanmak 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın