"Konya, üzerine düşeni layıkıyla yaptı"

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Letonya ve Hollanda ile oynanan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçlarında milli takıma verdikleri destekle tüm Türkiye’nin takdirini kazanan Konyalı sporseverlere teşekkür ederken, terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırılarda şehit olan emniyet mensuplarının acısını derinden hissettiklerini söyledi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu’nun Letonya ve Hollanda ile oynanan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçlarını Konya’da oynatmasının ne kadar isabetli bir karar olduğunu herkesin gördüğünü ifade ederek açıklamasına başlayan Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, “Konya halkının yıllardır devam eden milli maç hasreti sona ererken, her iki maçta da sporseverlerin milli takım ruhuna yakışır şekilde verdiği destek tüm spor kamuoyu tarafından zaten takdir edildi. Bizde Konyaspor Kulübü olarak taraftarlarımıza ve sporseverlere milli takımımıza verdiği muhteşem ve tüm ülkeye örnek olacak desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Konya milli takıma kendine yakışır şekilde ev sahipliğini yaptı ve bundan sonra da kapılarının her zaman milli takıma açık olduğunu gösterdi. İnşallah Konya’da Hollanda karşısında alınan önemli galibiyet sonrası milli takımımız 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için ilk adımı attı. Gerisi de gelecek ve 2016 Fransa’da milli takımımızı mücadele ederken göreceğiz” dedi.
 
Ahmet Baydar, ülkemizin içerisinde bulunduğu hassas durumda Hakkari ve Iğdır başta olmak üzere diğer yerlerde meydana gelen hain terör saldırılarında şehit olan emniyet mensuplarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, başta aileleri ve ülkemiz olmak üzere Türk Silahları Kuvvetlerine başsağlığı ve sabırlar dilerken, “İnşallah bugünler en kısa sürede geride kalacak ve herşeyden değerli olan canların kaybolmasının önüne geçilerek yine eskiden olduğu gibi güzel günlerin yaşanacağı dönemlerin geri geleceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın