Kocaman'dan çarpıcı açıklamalar!(Video)

Kocaman'dan çarpıcı açıklamalar!(Video)

https://www.youtube.com/watch?v=Iw0zGxa5lFg
Torku Konyaspor'un, milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı iyi değerlendirdiğine inandığını ifade eden Aykut Kocaman, oyuncularının ligin 7. ve 8. haftasından itibaren beklediği seviyeye ulaşacağına ama bunun önlerinde süreci boşa geçirmeyeceklerini ve alınacak sonuçlarla moral bularak istenilen duruma geleceklerini ifade etti.
 
Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesinde açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Aykut Kocaman, "Bizim için milli maçlar nedeniyle lige verilen aranın iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Çünkü sahamızda oynadığımız son maçta son dakikalarda gelen goller ve alınan farklı mağlubiyet hepimizi demoralize etti. Bu bir gerçek. Bunu ortadan kaldırmak için lige verilen ara çok iyi bir fırsattı. Bu fırsatı da bütün takımlar gibi bizde iyi değerlendirdik. Bu hafta başlayan  antrenmanlarla beraber Osmanlıspor maçına kadar yoğun bir antrenman dönemi geçecek. Olabilecek en yüksek seviyede olmak istiyoruz" dedi.
 
'Ama bir taraftan da şunu da söylemek ve hatırlatmak gerekiyor. Esas itibarıyla benim kişisel olarak takımdan beklentim yedinci, sekizinci haftalardan sonra biraz daha yukarıya doğru çıkış yakalayacağımız şeklinde' diyen  Aykut Kocaman sözlerine şöyle devam etti:
 
"Bununda temel bir gerekçesi var. Birkaç sefer sözlerim içinde geçirmeye çalıştım. Bir kere daha vurgulamakta fayda var. Genel olarak istemediğim bir şey oldu. Biraz bizim kontrolümüzün dışında gerçekleşen ve transfer dönemlerinde olağan şeylerden bir tanesiydi. Takımda çok fazla oyuncu sirkülasyonu istemiyordum. Ancak oldu. Dolayısıyla şu andaki oyuncuları tekrar geçen seneki oyun kıvamına ve var olan arkadaşlarıyla uyumla hale getirebilmek kolay bir süreç olmuyor. Bu nedenle şu anda bununla uğraşıyoruz. Biraz daha bir arada zaman geçirmek açısından milli maç arası bize çok faydalı oldu. Aynı zamanda bu 3-4 haftayı iyi geçirip yedinci hafta, sekizinci hafta arasında olan milli maç arasını da göz önüne alarak o aranın çok daha iyi geleceğini düşünüyorum. Ondan sonra da sonuçlar ve oyun açısından daha oturmuş, daha ne istediğini bilen, daha birbirine yakın ve uyumlu oynayan bir takım haline doğru gideceğimizi tahmin ediyorum. Ama bu demek değildir ki bu zamana kadar olan süreci boş geçireceğiz. Sakın bu yanlış anlaşılmasın. Ben gidişatı bir şekilde tarif etmeye çalışıyorum. Geçen sezonda özellikle sıkıntılı zamanlarda gidişatla ilgili şeyler söylüyordum. Konyasporlulara hep şunu söyledim; merak etmeyin takım toparlanacak, düzelecek. Çünkü bir takım beklentiler vardı. Oyuncularla ilgili, oyunla ilgili, durumla ilgili. Ve bunlara istinaden tahminlerimizi çalışmalarımız neticesinde söylemeye çalışıyorduk. Şimdi yine ayı durumla karşı karşıyayız. Bu seneki takım, şunu daha net söyleyebilirim şu andaki puan durumu ya da benzeri şeyler dikkate alındığı zaman farklı düşünülebilir ama geçen seneki takımdan daha kapasiteli bir takım olarak gözüküyor. Özellikle ofansif anlamda. Ancak savunma ve atak arasındaki bu dengeyi oturtmak biraz zaman alacak. Söylemeye çalıştığım tamamen bu. Şu andaki takım daha kuvvetli ve daha farklı seçenekler sunabilen bir takımımız var..."
 
Geride kalan 3 haftayı da değerlendiren Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Akhisar Belediyespor maçı bizim için içeride oynadığımız maçtı. Galatasaray maçındaki üç ihtimalli sonuçta olağan sonuçlardı. Kayserispor deplasmanından alınan 1 puan lig maratonunda iyi olarak düşünülebilir. Şu andaki üç haftalık periyoda baktığımız zaman galibiyetsizlik ya da puan açısından kayıp olarak Akhisar Belediyespor maçı gözüküyor. Şimdi arka arkaya Osmanlıspor ve Sivasspor deplasmanları var önümüzde. Özellikle Osmanlıspor lige diğer takımlara göre nispeten beklenenin üzerinde bir başlangıç yaptı. Önce bu maça kilitlenmek zorundayız. Önümüzde bir süreç var ve bu süreci bir şekilde geçireceğiz. Ama bu Osmanlıspor maçıyla olacak ya da Sivasspor maçıyla olacak. Bir şekilde başlayacak ve ondan sonra yavaş yavaş Konyaspor form durumunu yakalayıp yukarılara doğru tırmanışını devam ettirecektir diye hem tahmin ediyoruz hem de umut ediyoruz" şeklinde görüş belirtti. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın