Karatenin altın çocuğu Hasan Celal Yıldırım...

Karatenin altın çocuğu Hasan Celal Yıldırım...

10-12 Eylül 2015 tarihleri arasında Denizli’de düzenlenen 2. İller Arası Dekai-Do Karate Turnuvası’nda milli sporcu Hasan Celal Yıldırım katada altın, kumite dalında da bronz madalya kazanarak başarılı performansını sürdürdü.

20. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası’nda, Balkan Şampiyonu olarak bir altın bir de bronz madalya kazanan genç sporcu, 6-9 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 12. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’nda da hem kata hem de kumite dalında rakiplerine puan vermeden altın madalyaya uzanmayı başarmıştı. Başarılı sporcu Hasan Celal Yıldırım, turnuvada çizdiği kata ile otoritelerin yine büyük beğeni ve takdirini kazanarak, zirvenin ilk sırasında yerini aldı. Kumite müsabakalarında da başarılı performansını sürdüren Hasan Celal Yıldırım, bronz madalyayı boynuna asarak, üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başardı.

"AY-YILDIZLI BAYRAĞIMIZI GURURLA DALGALANDIRMAK İSTİYORUZ"
Düzenlenen madalya töreni sonrası büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade eden antrenör Muzaffer Muyan, "Çalışmalarımıza büyük bir disiplin içinde devam ediyoruz. Bundan sonraki hedefimiz 23-24 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. European Shotokan Championships Turkey’de yine kürsüde yer alabilmek. İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz İbrahim İlhami Koç’a bizlere desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İl Müdürümüze başarı adına söz verdik ve aynı ciddiyet ve özveriyle çalışmalarımıza devam edip, katıldığımız her turnuva ve şampiyonada ay-yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırmak istiyoruz" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın