İl Spor Güvenlik Kurulu, beklenen kararı açıkladı!

İl Spor Güvenlik Kurulu, beklenen kararı açıkladı!

 PTT 1. Lig’de Elazığspor ile Yeni Malatyaspor arasında oynanacak maçlarda tribünlere rakip takım taraftarı alınmayacak. 

Sosyal medya üzerinden şehitlerimiz için yürütülen kampanyada birlikte hareket ederek, sahadaki rekabeti unutturan Malatya ve Elazığlı taraftarlar, takımlarının karşı karşıya geleceği maçlarda deplasmana gidemeyecekler.

PTT 1. Lig’de sonucu en fazla merak edilen maçlardan biri olarak gösterilen Elazığspor - Yeni Malatyaspor müsabakaları öncesinde il spor güvenlik kurulları merakla beklenen kararı açıkladı.
İl spor güvenlik kurulları tarafından alınan karara göre ligin 5. haftasında Malatya’da oynanacak Yeni Malatyaspor - Elazığspor maçı ile 22. haftada Elazığ’da oynanacak Elazığspor - Yeni Malatyaspor maçlarında tribünlere rakip takım taraftarları alınmayacak.

İl spor güvenlik kurullarının alınan kararı ligde önümüzdeki hafta karşı karşıya gelecek iki kulübe de ilettiği belirtildi.

İl spor güvenlik kurullarının, kulüpleri uyararak nüfus cüzdanlarında “Elazığ” yazan taraftarların Malatya’daki maçta, doğum yeri “Malatya” olan taraftarların da Elazığ’daki maçta güvenlik bariyerlerinden içeri alınmamasını paylaştığı da öğrenildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın