Doğanlar şehir stadı hızla ilerliyor

Doğanlar şehir stadı hızla ilerliyor

Stat konusunda büyük sıkıntılar yaşayan İzmir’de Doğanlar Şehir Stadı’nın inşası hızla ilerliyor. Doğanlar Şehir Stadı’nı 2015 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çok önem verdiğimiz bu dev yatırımla birlikte semt sahaları ve vatandaşlarımızın spor yapabilecekleri alanlar oluşturmak için çalışıyoruz” dedi.
Bornova Doğanlar’daki 12 bin 500 seyirci kapasiteli şehir stadının inşaatı hızla devam ediyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, yapımı devam Doğanlar Şehir Stadı’nda incelemelerde bulundu. İlgili birim müdürleriyle birlikte yetkililerden inşaat çalışmaları ile ilgili bilgiler alan Başkan Atila, bu tesisisin İzmir için çok önemli olduğunu söyledi.
“YÜZDE 90’I TAMAM”
Doğanlar Şehir Stadı’nın ülkedeki en iyi zemine sahip stat olacağını kaydeden Başkan Atila, “Doğanlar’daki stadımızın yüzde 90’ı tamamlandı. İkinci aşama olan ışıklandırma ihalesini en kısa sürede yapacağız. Üçünce aşamada ise stadın 6 bin 750 olan seyirci kapasitesini 12 bin 500’e çıkaracağız. Yeni tribünlerin yapılacağı alanla ilgili olarak defterdarlıkla yaptığımız görüşmeler sonuçlandı. Bu tesisi 2015 yılı sonuna kadar hizmete açmayı planlıyoruz” diye konuştu.
“SPORCU POTANSİYELİ YÜKSEK”
Çok önem verdikleri bu dev yatırımla birlikte semt sahaları ve vatandaşların spor yapabilecekleri alanlar oluşturmak için çalıştıklarını ifade eden Atila, “Bornova, yıllardan beri sporcu potansiyeli yüksek bir ilçe. Bunun en büyük kanıtı Türk sporuna armağan ettiği yıldızlar. Benim en büyük arzum bu kentin sporda hak ettiği yerlere gelmesi. Bunun için bütün gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
KOLTUKLAR MONTE EDİLİYOR
Çimlendirilen ve tribün çatıları yapılan Doğanlar Şehir Stadı’nda seyirci koltukları da monte edilmeye başlandı. Protokol tribünü, basın tribünü, hakem odaları ve diğer idari bölümler ve tesisatla ilgili çalışmalar ise devam ediyor.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın