UEFA Avrupa Ligi'nde heyecan başlıyor

UEFA Avrupa Ligi'nde heyecan başlıyor

 UEFA Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonu grup maçları heyecanı yarın başlıyor.
 
Avrupa Ligi'nde grupların ilk haftasında, yarın 24 maç oynanacak. Fenerbahçe, Norveç temsilcisi Molde'yi Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde saat 20.00'de konuk ederken, Beşiktaş ise deplasmanda Arnavutluk takımı Skenderbeu ile TSİ 22.05'te karşılaşacak.
 
İlk haftanın maç programı ve saatleri şöyle:
 
- TSİ 20.00
 
Gebele (Azerbaycan)- PAOK (Yunanistan)
 
Fenerbahçe (Türkiye) - Molde (Norveç)
 
Napoli (İtalya) - Club Brugge (Belçika)
 
Ajax (Hollanda) - Celtic (İskoçya)
 
Rapid Wien (Avusturya) - Villarreal (İspanya)
 
Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Braga (Portekiz)
 
Midtjylland (Danimarka) - Legia (Polonya)
 
Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti) - Dinamo Minsk (Belarus)
 
Groningen (Hollanda) - Olympique Marsilya (Fransa)
 
Bordeaux (Fransa) - Liverpool (İngiltere)
 
Sion (İsviçre) - Rubin Kazan (Rusya)
 
Borussia Dortmund (Almanya) - Krasnodar (Rusya)
 
- TSİ 22.05
 
Dnipro (Ukrayna) - Lazio (İtalya)
 
Saint-Etienne (Fransa) - Rosenborg (Norveç)
 
Sporting Lizbon (Portekiz) - Lokomotiv Moskova (Rusya)
 
Asteras (Yunanistan) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)
 
Partizan (Sırbistan) - AZ Alkmaar (Hollanda)
 
Fiorentina (İtalya) - Basel (İsviçre)
 
Athletic Bilbao (İspanya) - Augsburg (Almanya)
 
Skenderbeu (Arnavutluk) - Beşiktaş (Türkiye)
 
Lech (Polonya) - Belenenses (Portekiz)
 
APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) - Schalke 04 (Almanya)
 
Tottenham Hotspur (İngiltere) - Karabağ (Azerbaycan)
 
Anderlecht (Belçika) - Monaco (Fransa)
 
- Grupta ilk iki sıra tur atlayacak
 
UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak 24 takım, adlarını son 32 turuna yazdıracak. Gruplardan çıkan takımlara, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarını 3. sırada tamamlayan 8 kulüp eklenecek.
 
Üst turda iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkan takımlar, finale çıkma mücadelesi verecek.
 
Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonu finali, 18 Mayıs 2016'da İsviçre'nın Basel kentindeki 36 bin kişi kapasiteli St. Jakob-Park Stadı'nda oynanacak.
 
- Gruplar
 
Türkiye'yi temsil eden Fenerbahçe'nin, A Grubu'nda Hollanda'nın Ajax, İskoçya'nın Celtic ve Norveç'ın Molde, Beşiktaş'ın ise H Grubu'nda Portekiz'in Sporting Lizbon, Rusya'nın Lokomotiv Moskova ve Arnavutluk'un Skenderbeu takımlarıyla mücadele edeceği Avrupa Ligi'nde gruplar şöyle:
 
A Grubu: Ajax (Hollanda), Celtic (İskoçya), Fenerbahçe (Türkiye), Molde (Norveç)
 
B Grubu: Rubin Kazan (Rusya), Liverpool (İngiltere), Bordeaux (Fransa), Sion (İsviçre)
 
C Grubu: Borussia Dortmund (Almanya), PAOK (Yunanistan), Krasnodar (Rusya), Gebele (Azerbaycan)
 
D Grubu: Napoli (İtalya), Club Brugge (Belçika), Legia (Polonya), Midtjylland (Danimarka)
 
E Grubu: Villarreal (İspanya), Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti), Rapid Wien (Avusturya), Dinamo Minsk (Belarus)
 
F Grubu: Olympique Marsilya (Fransa), Braga (Portekiz), Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti), Groningen (Hollanda)
 
G Grubu: Dnipro (Ukrayna), Lazio (İtalya), Saint-Etienne (Fransa), Rosenborg (Norveç)
 
H Grubu: Sporting Lizbon (Portekiz), Beşiktaş (Türkiye), Lokomotiv Moskova (Rusya), Skenderbeu (Arnavutluk)
 
I Grubu: Basel (İsviçre), Fiorentina (İtalya), Lech (Polonya), Belenenses (Portekiz)
 
J Grubu: Tottenham Hotspur (İngiltere), Anderlecht (Belçika), Monaco (Fransa), Karabağ (Azerbaycan)
 
K Grubu: Schalke 04 (Almanya), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Asteras (Yunanistan)
 
L Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), AZ Alkmaar (Hollanda), Augsburg (Almanya), Partizan (Sırbistan)
 
- Maç takvimi
 
UEFA Avrupa Ligi'nde 2015-2016 sezonu maç takvimi ise şu şekilde:
 
Grup 1. maçları: Yarın
 
Grup 2. maçları: 1 Ekim
 
Grup 3. maçları: 22 Ekim
 
Grup 4. maçları: 5 Kasım
 
Grup 5. maçları: 26 Kasım
 
Grup 6. maçları: 10 Aralık
 
Son 32 turu ilk maçları: 18 Şubat 2016
 
Son 32 turu rövanş maçları: 25 Şubat 2016
 
Son 16 turu ilk maçları: 10 Mart 2016
 
Son 16 turu rövanş maçları: 17 Mart 2016
 
Çeyrek final ilk maçları: 7 Nisan 2016
 
Çeyrek final rövanş maçları: 14 Nisan 2016
 
Yarı final ilk maçları: 28 Nisan 2016
 
Yarı final rövanş maçları: 5 Mayıs 2016
 
Final maçı: 18 Mayıs 2016
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın