Yeni stadyum zamanında açılamayacak!

Yeni stadyum zamanında açılamayacak!

Antalyaspor’un 33 bin kişilik yeni stadının güney bölümündeki çimlerin yetişmemesi nedeniyle açılış maçının 26 Ekim’deki Beşiktaş karşılaşmasına ertelendiği belirtildi.
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’un 33 bin kişilik stadyumundaki zemin ve koltuk montaj çalışmaları devam ediyor. Daha önce 27 Eylül tarihinde Medicana Sivaspor karşılaşması ile futbol oynamaya açılması planlanan stadyumun güney bölümünün çimlerinin güneşi az alması nedeniyle yeterli büyümenin olmadığı tespit edildi. Yetkililer ise tüm çimlerde sorun yaşanmaması adına stadın çimlerinin 2 ile 5 hafta arasında hazır hala geleceğini bildirdi.
Açıklamalarda bulunan stat proje müdürü Yaşar Aydın, stadın zemininin güney bölümündeki 8 metrelik alanın güneşin yetersiz alması nedeniyle, çimin diğer bölgelerden daha az büyüdüğünü belirtti.
Çimin Medicana Sivasspor maçına yetişmeyeceğini söyleyen Aydın, “Sorunlu bölgeyi suni güneşlendirme ve havalandırma sistemi ile güçlendirirken, gerekli gübrelemeyi de yapıyoruz. Suni güneşlendirme yapılan bölgede çimlerin ne kadar sürede hazır hale geleceği önceden belirlenemiyor. Zayıf bölgenin diğer bölgelere yetişmesi için 2 ile 5 hafta gerekebilir. Stadın mimarisi nedeniyle güney bölümde 7-8 metre sorunlu bir bölge var. Çime başlamadan o bölgede sorun yaşayacağımızı tahmin ediyorduk. Stadın zemininde şuan futbol oynanabilir. Ancak Medicana Sivasspor maçı oynanırsa belli bir seviyeye getirdiğimiz çim, zarar görür. Bu tarz bir yanlışı 2 sene önce Mersin’de yapılması nedeniyle zemin sıkıntısı yaşanmıştı. Yetişmeyen bölümü riske atıp bütün yaptığımız işe zarar vermek istemiyoruz. 1-2 haftalık çalışma ile Antalya stadının Türkiye’nin en iyi zemini olmasını istiyoruz. Korkulacak bir durum yok” diye konuştu.
Antalyaspor Başkanı Gencer, stadın 27 Eylül’deki Medicana Sivasspor maçına hazır olmasını beklediklerini belirterek, gecikme nedeniyle Antalyaspor seyircisinin cezalandırıldığını kaydetti.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın