Gençler Avrupa şampiyonası’nda Osmangazi fırtınası

Gençler Avrupa şampiyonası’nda Osmangazi fırtınası

Gençler Avrupa Judo Şampiyonası’nda milli takım forması ile mücadele eden Osmangazi Belediyespor Judo Takımı sporcularından Melisa Çakmaklı ve Damla Çalışkan, kazandıkları madalyalarla Türkiye’nin gururu oldu.
Avusturya’nın Oberwart şehrinde düzenlenen ve 41 ülkeden 239 erkek, 157 bayan olmak üzere toplam 396 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Gençler Judo Şampiyonası’nda, 44 kiloda Melisa Çakmaklı, 48 Kilo’da Şehnaz Güz ve Rabia Şenyayla, 52 kiloda Damla Çalışkan ile erkekler de 66 kiloda da Uğur Sarıkaya, milli takım forması ile ülkemizi temsil eden Osmangazi Belediyespolu judocular oldu.
Osmangazi Belediyespor’un dünya ve olimpiyat şampiyonu sporcularından Melisa Çakmaklı, finalde Hollandalı rakibi Amber Gersjes’e yenilerek 44 kiloda ülkemize gümüş madalya kazandırdı. 52 kiloda ülkemizi temsil eden Osmangazi Belediyespor Judo Takımı’nın bir diğer başarılı sporcusu Damla Çalışkan, üçüncülük maçında Sloven rakibi Anja Stangar’ı ceza ile yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.
18-20 Eylül tarihler arasında düzenlenen şampiyonanın ilk gününde, milli takımın kazandığı 4 madalyadan ikisini kazanan Osmangazi Belediyespor Judo Takımı sporcuları, elde ettikleri başarı ile ülkemize büyük bir sevinç yaşattı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın