"Akyazı, Türkiye'nin en özellikli stadyumudur"

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Akyazı'daki stadın, TOKİ tarafından yapılan en özellikli stadyum olduğunu belirtti.
 
Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Akyazı'daki stat ve spor tesisleri inşaatı ile ilgili değerlendirmede bulundu.
 
Trabzon'a ve Trabzonspor'a yeni bir stadyum kazandırmak için mücadele verdiklerini anımsatan Gümrükçüoğlu, "Şükürler olsun ki bu işin yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Dönemin Başbakanı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle başlayan inşaatta çok büyük ilerlemeler kaydettik" ifadelerini kullandı.
 
Gümrükçüoğlu, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın da inşaat alanında incelemelerde bulunduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:
 
"Akyazı, Türkiye'nin en özellikli stadyumudur. TOKİ başkanımız da bizlere ifade ettiler. Akyazı'daki stat, TOKİ tarafından yurt genelinde yapılan ve yapılmakta olan toplam 18 stadyum inşaatı içerisinde en özellikli olandır. Diğerleri sadece stat özelliği taşıyor. Bizim stadımız ise bir kompleks tesisidir. 41 bin kişilik stat yapılırken, yanında 6 tane normlara uygun saha, Trabzonspor'un kullanacağı çok modern kamp eğitim tesisleri de yapılıyor. Bu stadyum sadece Türkiye'de değil, Avrupa'daki statlar içerisinde de en özelliklerinden biri. Bu tesis sadece Trabzonsporumuza değil, milli takımımıza da hizmet edecek."
 
Hedeflerinin stadyumu ikinci yarının ilk haftasında Trabzonspor'un hizmetine sunmak olduğunu anlatan Gümrükçüoğlu, bordo-mavili takımı yeni statta izlemenin çok daha keyifli olacağını da sözlerine ekledi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın