Konyaspor maçının ardından Bület Korkmaz, Servet’e sahip çıktı

Konyaspor maçının ardından Bület Korkmaz, Servet’e sahip çıktı


Spor toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nun teknik direktörü Bülent Korkmaz, "Takımın başındaki kişi olarak sorumluluk bana aittir" dedi. 
Kırmızı-lacivertli ekibin teknik direktörü Bülent Korkmaz takımın durumuyla ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi. Mersin İdmanyurdu kulüp binasında gerçekleştirilen toplantıda teknik direktör Bülent Korkmaz, geçtiğimiz hafta alınan Torku Konyaspor mağlubiyetini, lige verilecek milli maç arasını, ligin 7. haftasında oynanacak olan Medicana Sivasspor karşılaşmasını değerlendirirken, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

"SORUMLULUK BANA AİTTİR"
Korkmaz, takımın başına geleli henüz 1 hafta olduğunu ve olumlu sonuçlar alacaklarını belirterek, "Oynadığımız Konyaspor maçı istediğimiz gibi olmadı. Oyuncularla çok keyifli çalışmalar gerçekleştirdik. Konyaspor maçı öncesi yaptığımız taktik antrenmanlar ve tüm çalışmalar beni umutlandırdı ama mağlup olduk. Takımın başındaki kişi olarak sorumluluk bana aittir. Sezon başından itibaren, çalışma temposu ve taktik anlamda bir çok mazeretimiz var ama biz bunları geride bırakarak önümüzdeki maçlara bakacağız" dedi.

"BİR GALİBİYET TAKIMIN ÖZ GÜVENİNİ YERİNE GETİRİR"
İlk yarının en zor fikstürüne sahip olduklarını, buna rağmen zorlu maçların üstesinden geleceklerini vurgulayan Korkmaz, "Takımın geçmiş tüm maçlarını analiz yaparak izledim. Biz geçen seneki aynı kadroyla çalışıyoruz. Bu avantajı takımın lehine çevirmek istiyoruz. Sivasspor maçından alınacak bir galibiyet takımın öz güvenini yerine getirir" diye konuştu.
Süper Lig takımı olmanın şehri ayrıcalıklı kıldığını söyleyen Korkmaz, herkesin takıma yardımcı olması gerektiğini, zor günlerde takımı destekleyen kişilerin kendisi için önemli olduğunu belirterek, "Bu şehrin Süper Lig'de bir tane takımı var. O da Mersin İdmanyurdu ve herkesin bu takım için bir şeyler yapması destek olması gerekir" dedi.

"RIZA HOCA BAŞARILIYDI"
Korkmaz geçen sene takımın başında olan Rıza Çalımbay'ın başarılı olduğunu, Mesut Bakkal'ın ise kırılma anlarında kaybedilen maçlar yüzünden görevinden istifa etmek zorunda kaldığının altını çizerek, "Rıza hoca burada başarılıydı. Oturmuş ve tecrübeli bir kadrosu vardı. Mesut hocanın çalışma şekli farklıydı, takıma geç katılan oyuncuların olması ve kırılma anında maçların takımın lehine dönmemesi önemliydi. Biz geçen seneki iyi durumu yakalayabilmek için uğraşacağız" şeklinde konuştu.
Oyuncuların saha dışı sorunlarıyla da uğraştıklarını belirten Korkmaz, "Çalışma metodundan ziyade davranış metotları da önemlidir. Yaşı kaç olursa olsun futbolcular çocuğunuz gibidir. Bir maça hazırlanırken antrenman performansı kadar zihinsel performans da çok önemli, biz futbolculara her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.

"MİLLİ MAÇ ARASINI İYİ DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ"
Korkmaz, milli maç arasının kendileri için iyi olacağını ifade ederek, "10 günlük sürede oyun dizilişi olarak, takımın boyu ve eni olarak ve taktiksel açıdan uğraşmam lazım. Bu aradan sonra Sivaspor maçını da kazanırsak çok iyi olacak" diye konuştu.
Geçen sene takımın çok gol yemesine rağmen karşılığını verdiğini kaydeden teknik direktör Korkmaz, "Takım savunması yapılmadan takım hücumuna geçemezsiniz. Gol yemezseniz etkili silahlarınızla golü atarsınız. Tüm spor dallarında takım savunmasını iyi yapanlar kazanıyor. Biz de gerek milli maç arasında gerekse bundan sonraki çalışmalarımızda buna önem vererek iyi sonuçlar almayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

"SERVET BU TAKIMIN LİDERİDİR, ONUN ÖNDERLİĞİNDE İYİ OLACAĞIZ"
Antrenmanlara geç katılan savunma oyuncusu Servet Çetin ile ilgide konuşan Korkmaz, "Servet, antrenmanlara geç katıldı, ne kadar bireysel hazırlansa da takım çalışması farklıdır. Bu takımın lideri Servet'tir ve onun önderliğinde iyi olacağımızı düşünüyorum" dedi.
Takım içi dengeler ve performansa göre forma şansı bulma konularına da değinen kırmızı-lacivertlilerin hocası, "Kadro yapısı içinde tabii ki performansı düşen oyuncu antrenmanda performansı yükselen oyuncuyla yer değiştirecek. Milli maç arasında bir hazırlık maçı yapıp kafamdaki oyuncuların verimine bakacağım. Şu an önemli olan Sivasspor maçını kaybetmemek. Bu maçtan alınacak galibiyet öz güvenimizi getirecektir" şeklinde konuştu.
Mersin İdmanyurdu'nda takımdaşlık duygusunun ve takım bütünlüğünün çok iyi durumda olduğunu ifade eden Korkmaz, "Mersin İdmanyurdu'nun diğer takımlardan farkı takımdaşlık kalitesinin yüksek olmasıdır. Sonuçlar çok önemlidir. Kazandığımız zaman farklı bir öz güven olacak, kazanmadan da sıkıntıları geçemeyiz" açıklamasında bulundu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın