Medicana Sivasspor’dan ’bileklik’ açıklaması

Medicana Sivasspor’dan ’bileklik’ açıklaması

Medicana Sivasspor, Burhan Eşer’in maçlarda taktığı bileklikler üzerinden sosyal medyada futbolcuya yönelik başlatılan karalama kampanyası nedeniyle bir açıklama yaptı.
Sivasspor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Son günlerde futbolcumuz Burhan Eşer hakkında sosyal medyada yer alan yorumlara cevaben kulübümüz resmi internet sitemiz üzerinden bir açıklama yapma gereği duymuştur. Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmaları kapsamında Diyarbekirspor ile 22 Eylül tarihinde oynadığımız 2. tur maçının ardından bazı sosyal paylaşım sitelerinde futbolcumuz Burhan Eşer’in kullandığı bileklik hakkında çirkin söylemler ve ifadeler yer almıştır. Söz konusu bilekliğin renkleri farklı şekilde yorumlanıp bu konuda hakarete varan paylaşımlar yapılmış ve ne yazık ki bu kirli oyuna bazı taraftar gruplarımızın da alet olduğu gözlemlenmiştir” denildi.
Açıklamanın devamında Burhan Eşer’in maçlarda şans getirmesi amacıyla 2 sezondur bileklik taktığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
“Ortada gerçeği yansıtmayan yorumların varlığı kulübümüzü ve değerli futbolcumuzu derinden yaralamıştır. Futbolcumuz Burhan Eşer, 2 sezondur oynadığı her maçta ’şans getirmesi’ amacıyla renkli bileklikler takmaktadır. Kötü niyetli olduğunu düşündüğümüz bazı kişilerin Diyarbekirspor maçının ardından taraftar gruplarımızın arasına sızarak sosyal medyada gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan yorumlar ve paylaşımlar yaparak takımımıza ve futbolcumuz Burhan Eşer’e zarar vermeyi amaçladıklarını düşünmekteyiz. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bir dönemde bu tür gerçek dışı iftiralara taraftarlarımızın ve tüm futbolseverlerin itibar etmemelerini rica eder, futbolcumuz Burhan Eşer’in diğer haftalarda oynanan maçlarındaki fotoğraflarına da bakılmasını ve bu tür çirkin yorumlarda bulunulmamasını kamuoyundan saygıyla bekleriz.”
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın