Anadolu Efes Spor, Euroleague One Team çalışma grubu’na katıldı

Anadolu Efes Spor, Euroleague One Team çalışma grubu’na katıldı

Anadolu Efes Spor Kulübü, İspanya’nın Valencia kentinde 29-30 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenen Euroleague’in sosyal sorumluluk projesi One Team’in 5. Çalışma Grubu’na katıldı.
Lacivert-beyazlı ekip, 2015-2016 sezonu öncesinde Euroleague’in sosyal sorumluluk projesi One Team’in İspanya’nın Valencia kentinde düzenlenen 5. Çalışma Grubu’na katıldı. 29 - 30 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenen, Euroleague ve Euro Cup’tan toplam 34 takımın katıldığı organizasyonda Anadolu Efes Spor Kulübü, altyapı antrenörlerinden Cenk Yıldırım ve ekibi ile temsil edildi.
Euroleague’de mücadele eden tüm takımlarının yanı sıra, 10 Euro Cup takımının temsilcilerinin katıldığı 5. Çalışma Grubu’nda Euroleague’in sosyal sorumluluk projesi olan “One Team”in çalışmalarına başladı.
Valencia Basket Takımı’nın ev sahipliği yaptığı çalışmaların odak noktası, dezavantajlı kişilerle empati yapabilmek ve onların hayatını kolaylaştırabilecek çözümler üretmek oldu. Özellikle engelli insanların spor yaparken yaşadıkları zorluklar, çalışmaların merkezinde yer aldı. One Team Çalışma Grubu’nda ayrıca belirli sosyal problemler üzerinde Euroleague organizasyonunda yer alan takımların hangi çözümleri üretebilecekleri noktasında vaka analizleri de yapıldı.
BERTOMEU: "ONE TEAM’İN ÖNEMİ VE BAŞARISI ARTTI"
Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu One Team Projesi ve Çalışma Grubu ile ilgili olarak, “One Team’in önemi ve başarısı azımsanmayacak bir seviyeye ulaştı. Yürüdüğümüz bu yolda bize katılmak için istekli olan ve yanımızda yer alan takım ve partnerlerin arttığını gördükçe gururlanıyoruz” dedi.
ANADOLU EFES EĞİTİM MERKEZLİ ÇALIŞMALAR YAPACAK
One Team 2015-16 sezonuna ilk kez tüm Euroleague takımlarının katılımı ile birlikte çok güçlü bir giriş yapacak. Yeni sezonda Anadolu Efes, One Team projesi olarak eğitim merkezli çalışmalarını sezon boyunca hayata geçirecek.
Euroleague’in bir sosyal sorumluluk projesi olan One Team ile ekonomik yönden yetersiz kalan ailelerin çocuklarına basketbol ile ulaşılması, zihinsel ve fiziksel engelli insanların spor sayesinde paylaşımlarının artması, sokak çocuklarının topluma kazandırılması gibi çalışmalar yapılarak, maddi ve manevi yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşılıyor.
5000 ÇOCUK BASKETBOL İLE TANIŞTI
One Team ayrıca Özel Olimpiyatlar sporcularına da destek verirken, basketbolu toplumda sosyal etkileşim aracı olarak ön plana çıkarıyor. Euroleague takımları kendi projeleri çerçevesinde ülkelerinde fiziksel ya da zihinsel engelli çocuklara ulaşarak onları topluma kazandırmayı hedefliyor. 2012 yılında faaliyete geçen One Team organizasyonu ile 5.000’den fazla çocuk basketbol ile tanıştı ve hayata yeni bir pencere açtı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

-->