Ve bir ilk yaşandı. Hakem ataları için MHK ve TFF'ye teşekkür etti!

Ve bir ilk yaşandı. Hakem ataları için MHK ve TFF'ye teşekkür etti!

Fenerbahçe Kulübü, Spor Toto Süper Lig'in 7. hafta maçları için görevlendirilen hakemlerin yeni ve genç hakemler arasından seçilmesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) teşekkür mesajı yayımladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, başkan Aziz Yıldırım'ın 30 Eylül'de yaptığı basın toplantısında genç hakemlere Süper Lig maçlarında görev verilmesi, bu tecrübelenecek genç hakemlerle üst klasman hakem kadrosunun yenilenmesi hakkında görüşlerde bulunduğu hatırlatıldı.

TFF MHK tarafından Spor Toto Süper Lig'in 7. hafta maçlarına görevlendirilen hakemlerin büyük çoğunluğunun yeni ve genç hakemler arasından seçilmiş olduğuna değinilen açıklamada, şu sözlere yer verildi:

"Hakemlerin yeni ve gençler arasından seçilmiş olduğunu görmek bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. TFF ve MHK'yı bu cesur kararlarından ötürü tebrik ediyor ve hakem kadrosunun yenilenmesi ve gençleştirilmesi yönünde atılan tüm adımları sonuna kadar destekliyoruz. Süper Lig'in 7. haftasında kendilerine görev verilen genç ve yeni hakemlerimizden elde ettikleri bu fırsatın değerini bilerek, azami dikkat ve özenle öncelikle de maça çıkarken kafalarında herhangi bir ön yargı olmadan, yüksek konsantrasyonla maçlarını yönetmelerini bekliyoruz. Hakemlerimizin, yönettikleri müsabakalarda cesur ve objektif bir şekilde, takımdan takıma, futbolcudan futbolcuya değişmeyen istikrarlı kararlar verdiğini görmek istiyoruz. Bu şekilde istikrarlı kararlar alabilen hakemlerimizi, hakemlik hayatları boyunca sonuna kadar destekleyeceğimize de söz veriyoruz"

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın