Torku Cup'ta şampiyon belli oldu!

Torku Cup'ta şampiyon belli oldu!

Evsahipliği yaptığı Torku Cup’ta bugün Torku Konyaspor Basket, Demir İnşaat Büyükçekmece ile oynadığı final maçını 73-66 kaybederek turnuvayı ikinci sırada tamamladı.
 
Mücadeleye Torku Konyaspor Basket, Valentin-Plisnic ikilisinin sayıları ile başlarken İstanbul temsilcisi ise Walker ve Roll ile etkili oldu. İlk periyodu Ceyhun’un sayıları ile Demir İnşaat Büyükçekmece 23-20 önde tamamladı. İkinci periyoda Brazelton’ın iyi organizasyonları ve Plisnic’in sayıları ile takımımız, skor üstünlüğünü ele geçirerek başladı. (23-26). Roll’un üst üste bulduğu sayılara Williams ile pota altından cevap veren Torku Konyaspor Basket, Eldridge’nin basketine engel olamadı ve ilk yarıyı 37-36 geride kapattı.
 
Üçüncü periyotta tekrar 6 sayılık üstünlüğü yakalayan konuk takım karşısında Tucker-Bremer ikilisi ile toparlanan Torku Konyaspor Basket. 3 sayı çizgisinin gerisinden Robinson ile etkili olan Demir İnşaat Büyükçekmece, son periyoda 57-53 önde girdi. Karşılaşmanın final bölümüne iki takım da tutuk başladı. Suskunluğunu Brazelton ile 3 sayı çizgisinin gerisinden bozan Torku Konyaspor Basket, savunmasında açıklar verince konuk takım Ceyhun ve Burak ile skor üretti. Torku Konyaspor Basket'in maça ortak olma çabaları son dakikalarda sonuç vermeyince maçtan 73-66 mağlup ayrıldı.    
 
Torku Konyaspor Basketbol (73):Tyrone Brazelton 7 sayı-7 ribaund-6 asist, Ernest Bremer 14 sayı-2 asist, Doğukan Sönmez 1 ribaund, İsmail Yüceer, Altay Özurgancı 4 sayı-2 ribaund, Johndre Jefferson 8 sayı-8 ribaund-1 asist, Merthan Mutlu, Burak Selen 4 sayı-2 ribaund, Vanja Plisnic 12 sayı-3 ribaund-1 asist, Valentin Pastal 7 sayı-1 ribaund-2 asist, Clay Tucker 2 sayı-1 ribaund-2 asist, Sean Williams 8 sayı-7 ribaund-3 asist.  
 
D.İ.Büyükçekmece (66): Tayfun Erülkü, Antywane Robinson 11 sayı-2 ribaund, Recep Doğrusöz 2 sayı-1 asist, Burak Can Yıldızlı 6 sayı-2 ribaund, Erving Walker 7 sayı-2 asist, Osiris Eldridge 9 sayı-1 ribaund-1 asist, Yunus Sonsırma 2 ribaund-2 asist, Michael Roll 18 sayı-3 ribaund-3 asist, Ceyhun Altay 10 sayı-8 ribaund-1 asist, Kahiem Seawright 6 sayı-3 ribaund-1 asist, Emre Ekim 1 ribaund, Hilton Amstrong 4 sayı-6 ribaund-2 asist.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın