Başkan Gencer hakemlere yüklendi!

Başkan Gencer hakemlere yüklendi!

 Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, takımını Kasımpaşa karşısındaki güzel futbollarından dolayı tebrik ederek, hakemlerin hakkaniyetli ve adaletli maç yönetmelerini istedi. 
Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında sahasında Kasımpaşa ile golsüz berabere kalarak puanını 11’e yükselten ve averajla 7. sırada yer alan Antalyaspor’da iyi futbolun sonuca yansımamasının üzüntüsü yaşanıyor.

Açıklamalarda bulunan Başkan Gültekin Gencer, Antalyaspor’un Kasımpaşa karşılaşmasında etkili bir futbol oynadığını belirterek, buna katkı sağlayan başta oyuncu teknik ekip ve taraftarlara teşekkür etti.

Antalyaspor’un yeni kurulan bir takım olduğunu ve rakip Kasımpaşa’nın oturmuş bir kadrosu olduğunu aktaran Gencer, “Bir yıl aradan sonra Süper Lig’e çıktık. Kasımpaşa maçı da inşallah Akdeniz Üniversitesi Stadı’na veda maçıydı. Antalyaspor’un karşılaşmadaki oyunu gelecek adına umut ve güven vericiydi. Takımımız son bir yılın en güzel maçlarından birini oynadı. Bunu çok net ve açık söyleyebilirim. Antalyaspor’a yakışan, çok istekli, hırslı, kazanmak için sahada elinden geleni yapan bir takım vardı. Güzelliklerle dolu bir maçtı. Tribünleri dolduran ve takımını 90 dakika boyunca destekleyen her taraftar grubuna teşekkür ediyorum. Yaşanan birlik ve beraberlik güzel günlerin habercisi gibiydi” diye konuştu.
Alınan 1 puanın kötü olmadığını ifade eden Başkan Gencer, “Sahadaki güzel futboldan herkes memnundu. Kimse maç sonu takımı eleştiren ifadeler içine girmedi. Takım kazanmak için elinden geleni yaptı. İzlemeye gelen herkes zevk aldı. Taraftarlarımızı, Antalya halkını kutluyorum” dedi.
 
“BİZİM MAÇLARDA PENALTI İÇİN DÜDÜK AĞZA GİTMİYOR”
Bugüne kadar hakemlerle ilgili konuşmaktan kaçındığını vurgulayan Gencer, “Dünkü maçta sahadaki tek olay hakemlerdi. Bugüne kadar hakemlerle ilgili konuşmak istemedim, konuşmadım. Sadece hakkaniyetli maç yönetmelerini istedik. Her yıl hakemlerle ilgili sorun yaşanıyor. Çok kolay penaltı çalıyorlar. Ben çalınan penaltılarda da hakkaniyet bekliyorum. Bizim takım da maçlarda aynı pozisyonları yaşıyor ama düdüklerini ağızlarına götürmüyorlar. Maçın uzatma dakikalarına hakem karar verir. Maçı uzatma dakikaları içinde bitirmek hakemin kararıdır, saygı duyuyoruz. Diğer takımlara nasıl uzatma dakikalarının sonuna kadar oynatılıyorsa bize de oynatılsın. Maçın sonuna 5 dakika uzatma verilip, 7 dakika oynatıldığını çok gördük. Bizim kalemize gol oluncaya kadar uzatmaların uzatıldığını yaşadık. 'Hakem de insandır, öyle uygun görmüştür' diyoruz. Bize geldiği zaman dakika 94’e gelmeden takımımız kontra ataktayken hakem atağı kesebiliyor. Biz maçın uzatma dakikasının sonunda bitirilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
 
“AYNI DÜDÜKLER BİZE DE ÇALINSIN”
Hakemlerin maçları güzelleştirmesini isteyen Gencer, “Biz ev sahibi takım olarak lehimize bir düdük çalınsın istemiyoruz. Diğer takımlar için çalınan düdüklerin bize de çalınmasını istiyoruz. Hakemlerin yanlış işler içinde olmasını istemiyoruz. Yanlış işler yaptığını da iddia etmiyoruz. Antalyaspor olarak hakkaniyet peşindeyiz” dedi.
 
“ADALET VE HAKKANİYET İSTİYORUZ”
Maçın 80. dakikasında hem Kasımpaşa hem Antalyaspor’dan iki futbolcunun yerde olması nedeniyle tepki gösteren teknik direktör Yusuf Şimşek’in tribüne gönderilmesini eleştiren Gencer, “İki futbolcu kafa kafaya çarpıştı ve yerden kalkamadı. Hakemin maçı durdurması lazımdı ama devam ettirdi. Futbolcu olmasa seyir zevki yaşayamazsın. Teknik direktörümüz Yusuf Şimşek, bu nedenle hakeme tepki gösterdi. Neticesinde hakemin yapması gereken maçı durdurmaktı. Tamam, hocamızın tepkisinin dozajı fazla olabilir. Ama sonuçta futbolcu sağlığını düşünüyor. Hakem maçı durdurmak yerine öncelikli işi olarak Yusuf Şimşek’i tribüne yolluyor. Biz adalet ve hakkaniyet istiyoruz. Biz lehimize bir şey istemiyoruz. Hakemler gördüklerini, bildiklerini çalsınlar. Bir hafta önceki hatalarını, diğer hafta telafi etmeye gitmesinler. Her maç bittiği yerde kalsın. Her hafta beyaz sayfa açsınlar. Bundan dolayı tüm hakemlerin ve MHK’nın da bu titizlikle, özveri ile aynı düşünce ile hareket etmelerini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın