77 yaşında şampiyon dede!

77 yaşında şampiyon dede!

Yıldırım Belediyesi, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarı kazanan sporcuları ödüllendirmeye devam ediyor. 77 yaşındaki Muzaffer Güven Veteranlar Atletizm Balkan Şampiyonu oldu.

Yıldırım Belediyesi’nin ‘Spor şehri Yıldırım' hedefi ile yaptığı yatırımlar meyvelerini vermeye başladı. Dünya ve Avrupa şampiyonlukları Yıldırım Belediyesporlu sporcular tarafından ilçeye kazandırıldı. Milli sporcu Büşra Gör, 6. Para-Taekwondo Dünya Şampiyonası’nda tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon olurken, yine Yıldırım Belediyesporlu halterci Ramazan Kara, 17 Yaş Avrupa Halter Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıktı. 77 yaşındaki Muzaffer Güven de Veteranlar Atletizm Balkan Şampiyonası’nda Balkan Şampiyonu oldu. 10 yaşındaki Safiye Öykü İnce ise Avrupa Satranç şampiyonu olarak büyük başarıya imza attı. Bunların yanı sıra Yıldırım Belediyesporlu sporcular, Makedonya’dan Polonya’ya, İsveç’ten Rusya’ya farklı ülkelerde katıldıkları organizasyonlarda çeşitli dereceler kazandı.

Yıldırım’da bir gelenek haline gelen başarılı sporcuların ödüllendirilmesine ekim ayında da devam edildi. Ekim ayı Meclis Olağan Toplantısı’nda ağırlanan sporcular elde ettikleri dereceler göre çeşitli ödüllerle ödüllendirildi. Dünyanın farklı coğrafyalarında kazandıkları derecelerle Türk Bayrağını göndere çekerek, İstiklal Marşı’nı okutan sporculara Yıldırım ve Yıldırımlılar adına teşekkür eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım, bir çok şehrin toplam nüfusundan daha fazla genç insanı bünyesinde barındırıyor. Gençlerimizi doğru yönlendirerek, gelişimlerine katkı sağlamak adına sporun çok önemli olduğunun farkındayız. Bunun için spor bizim öncelikli yatırım alanlarımız arasında bulunuyor. Arkadaşlarımızın başarıları gösteriyor ki çabalarımızın meyvesini toplamaya da başladık. Gençlerimize hem spor imkanları yaratmaya hem de sportif başarılarını ödüllendirmeye devam edeceğiz" dedi.

Yıldırım’ın genç nüfusuyla büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Başkan Edebali, “Sporcularımızın Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında derece almaları bizi mutlu ediyor. Elde edilen sonuçlar, spora yatırım yaparak ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesi. Başarılarınızın devamını diliyor ve hepinizi kutluyorum. Bu başarıda size destek olan kulüp yöneticilerimize, antrenörlerimize ve ailelerinize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Daha sonra, farklı dallarda dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonlukları olmak üzere dereceye giren 7 sporcu, başarılarına göre tam ve çeyrek altın ile ödüllendirildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın