Amatör Spor Haftası Coşkuyla Kutlanacak

Amatör Spor Haftası Coşkuyla Kutlanacak

 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri 12–18 Ekim 2015 tarihleri arasında kutlanacak.
Amatör Spor Haftası faaliyetleri kapsamında il ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında yaş gruplarına göre faaliyetler düzenlenecek.
Bu faaliyetler kapsamında 12 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 10:30’da Atatürk Stadyumu ve Kültür Park alanı arasında yapılacak yürüyüşle başlamış olacak. H

afta içerisinde Badminton, Halter, Masa Tenisi, Judo ve Satranç branşlarında düzenlenecek etkinliklerde, dostluk ve fair-play kuralları çerçevesinde kardeşçe yarışmanın, mücadelenin ve amatör spor ruhunun önemine vurgu yapılacak. 18 Ekim 2015 tarihinde yapılacak olan ‘‘Yılın EN’leri’’ ödül töreniyle Amatör Spor Haftası sonlanmış olacak.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın