Ahmet Örken zirvenin yine sahibi…

Ahmet Örken zirvenin yine sahibi…

 
 Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığının 2015 Yılı Faaliyet takviminde yer alan "Uluslararası Konya Mevlana Bisiklet Turu"  09 Ekim Cuma günü Karaman-Çumra-Konya arasında 122 km olarak yapıldı.
Karaman-Çumra-Konya son derece çekişmeli geçen yarış sonunda Finish noktasına ilk 2.32.14’lük zamanla Torku Şekerspor’dan Ahmet Örken girerek birinci oldu. İkincilik ve üçüncülük Brissapor’a giderken Gökhan Hasta 2.32.15’le ikinci, Kemal Küçükbay ise 2.32.15’yla üçüncü oldu.

Genelde en iyi sporcusu olarak bu turda da Sarı Mayoyu sırtından çıkartmayan Ahmet Örken Sprint’dede en iyi sporcu olarak Turkuaz Mayonun sahibi oldu. Brisaspor’dan Onur Balkan ise en iyi yokuşcu olarak Kırmızı Mayonun sahibi oldu.
Genel Takım Sıralamasında ise Torku Şekerspor birinci, Kocaeli Brissaspor ikinci, Sırbistan Milli takımı ise üçüncü durumda günü tamamlamış oldu.
Dereceye giren sporcuların ödüllerini Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanı İsmail Gedikli, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer, Torku Şekerspor Kulubü Başkanı Yavuz Erence, Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurul Üyesi Ercan Okur verdi. 
Uluslararası Konya Mevlana Bisiklet Turu 10 Ekim Cumartesi günü Konya (Konya Büyükşehir Belediyesi Torku Arena-Kelebekler Vadisi) etabı ile sonlanacak.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın