Kariyer başlangıcım yine bir Shakhtar maçı olmuştu

Kariyer başlangıcım yine bir Shakhtar maçı olmuştu

Torku Konyaspor A Takımı ile maçına 5 sene önce Shakhtar Donetsk ile oynanan özel maçta çıkan savunma oyuncusu Selim Ay için Cuma günü oynanan Shakhtar Donetsk maçı ayrı bir önem taşıyordu.
 
2010 yılında Yılmaz Vural'ın teknik direktörlüğündeki A Takımın Antalya'da yaptığı devre arası kampı ve Shakhtar Donetsk ile oynanan özel karşılaşma Selim Ay'ın hayatını değiştiren andı.
 
Takımın iki stoperinin de milli takımlarda olması nedeniyle A Takım kadrosuna dahil edilen Selim Ay, Shakhtar Donetsk maçında ortaya koyduğu performans ile göz doldururken A Takımıla profesyonel sözleşme imzalayıp vazgeçilmezler arasına giriyordu.
 
O günden bu yana 5 sezondur Torku Konyaspor'un formasını başarıyla terleten Selim Ay, Shakhtar Donetsk ile yapılan ve 4-2 sona eren özel maçın ardından yaptığı açıklamada, "İlginç bir tesadüf yaşadım. 5 sezon önce bir Shakhtar Donetsk maçı bugünlere gelmem adına ilk adımı atmamı sağlamış ve benim adıma kariyerimin başlangıcı olmuştu. O gün 2-0 kazanmıştık. Ama bugün kaybettik. Hazırlık maçları eksiklerimizi görme adına iyi fırsat oluyor. Hocamızın bizden istediklerinin ne kadarını yapabiliyoruz onu görüyoruz. İnşallah bu maçtan çıkartacağımız derslerle aynı hataları ligde yapmayıp yolumuza galibiyet serimizi devam ettirerek devam edeceğiz" diye konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın