"Konyaspor olarak terörü lanetliyoruz"

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Ankara’da düzenlenen hain saldırıda çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesinden ve yaralanmasından dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirtirken, milletimizin huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanların bu amaçlarına ulaşamayacaklarını ve planlarının bozulacağını kaydetti. Baydar, ayrıca Milli Takımımızın Salı günü Konya’da İzlanda ile oynayacağı grup eleme son maçını kazanarak Konya’dan önce play-off maçlarına ardından da 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılma hakkını elde edeceğine inandığını söyledi.
 
Açıklamasına ‘Terörden ve kandan beslenenleri lanetliyoruz’ sözleriyle başlayan Ahmet Baydar, “Milletimizin birliğini, beraberliğini ve bütünlüğünü bozmaya, huzurunu kaçırmaya yönelik olarak Ankara’da düzenlenen ve Cumhuriyet tarihimizin en büyük kanlı eylemi olarak tarihteki kara yerini alacak hain terör saldırısı bizleri ve milletimizi derinden üzmüştür. Hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Terörden beslenenleri, buna yardımcı olanları kim olursa olsun LANETLİYORUZ. İnşallah milletimiz bu zor günleri birbirimizi sımsıkı kenetlenerek ve birlikte hareket ederek aşacak, kirli planlarla ülkemizdeki huzuru bozmak isteyenler bir kez daha amaçlarına ulaşamayacaklar. Bir kez daha milletimizin başı sağolsun” diye konuştu.
 
Yaşanan büyük acı içerisinde Milli Takımımızın deplasmanda Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 yenerek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na play-off’tan kalma konusunda yakaladığı önemli avantajın sevincinin de yaşanamadığını sözlerine ekleyen Baydar, “Tabiki de ülkemizin içerisinde bulunduğu böyle bir durumda üzüntümüz çok fazla. Milli Takımımızı bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz. İnşallah Salı günü Konya’da oynanacak İzlanda maçını da sporseverlerin büyük desteği ile kazanacaklar ve kendilerini Konya’dan önce play-off maçlarına, ardından da 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için Fransa’ya göndereceğiz. Milli Takım şehri Konya ve sporseverler Salı günü İzlanda maçı bitiminde bu tarihi ana şahitlik edecekler. Bu konuda kendilerine inancımız tam” şeklinde konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın