10 yıldır gol yemiyorlar

10 yıldır gol yemiyorlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ssualtı Ragbisi Kadın Takımı’nın bileği bükülmüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Ragbisi Kadın Takımı’nın bileği bükülmüyor. Türkiye Şampiyonası’nda rakip filelere gol olup yağan İzmirli kadınlar, tam 10. kez gol yemeden şampiyonluğa ulaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iki kupa kazandığı şampiyonada erkek takımı ise üçüncülük elde etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Ragbisi Erkek ve Kadın Takımları, Türkiye Şampiyonası’nda iki kupa birden kazandı. Ege Üniversitesi Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan şampiyonada fırtına gibi esen İzmirli kadınlar, rakip filelere 29 gol atarken hiç gol yemedi. 9 takımın katıldığı şampiyonada mavi-beyazlılar Manisa Gençlik ve Ege Üniversitesi 50. Yıl’ı 8-0, Gaziantep Gazispor’u da 5-0’lık sonuçlarla yenerek adını finale yazdırdı. Şampiyonluk maçında Kocaeli Deniz Yıldızları’nı 8-0’lık sonuçla yenen mavi-beyazlılar, üst üste 10. kez gol yemeden şampiyonluğa ulaştı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Erkek Sualtı Ragbisi Takımı ise şampiyonada oynadığı 5 maçta 3 galibiyet 2 mağlubiyet aldı. Marmara ve Ege Sualtı’nı 8-0’lık sonuçla geçen mavi-beyazlılar, Mavi Ege’ye 1-0 ve Ege Üniversitesi’ne ise 2-0’lık sonuçlarla yenilerek final şansını kaçırdı. Üçüncülük maçında ise ODTÜ’YÜ 8-0 yenen İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Ragbisi Erkek Takımı şampiyonayı üçüncü tamamladı.

 Türkiye Şampiyonası’ndan iki kupa kazandıklarını için mutlu olduklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Ragbisi Antrenörü Didem Özdem, “Erkeklerimiz bu sezon üçüncülük elde etti. Bayan takımımız ise üst üste 10. kez gol yemeden şampiyonluğa ulaşarak sevincimizi arttırdı. Bu başarılı sonuçların ardından Kasım ayında Almanya’da yapılacak olan Şampiyon Kulüpler Kupası’nda yer alma hakkı kazandık. Şimdiden bu önemli turnuva için hazırlanıyoruz” dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın