Konspor

Davutoğlu'ndan Konya'daki maça dair açıklama!

Davutoğlu'ndan Konya'daki maça dair açıklama!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye-İzlanda maçı öncesinde saygı duruşu sırasında yaşananlara ilişkin, Konya ve Konyalı hemşehrilerine haksızlık yapıldığını dile getirdi. Davutoğlu, 'Acıyı paylaşmak anlamında herkesten daha çok Konyalılar hassastır' dedi. 
 
Davutoğlu, A Haber'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevapladı.
 
Türkiye-İzlanda maçı öncesinde saygı duruşu sırasında yaşananlara ilişkin düşünceleri sorulan Davutoğlu, burada Konya ve Konyalı hemşehrilerine haksızlık yapıldığını dile getirdi.
 
Bunu, olayın arka planını bilmeden muhalefet liderlerinin kullanmaya kalktığını anlatan Davutoğlu, Konyaspor taraftarları adına açıklamaların yapıldığını anlattı.konhaber
 
- "Acıyı paylaşmak anlamında herkesten daha çok Konyalılar hassastır"
 
Siyasi aidiyeti AK Parti ile ilgili olmayan 50-100 kişilik çok küçük bir grubun, saygı duruşu esnasında slogan atmaya başladığını ifade eden Davutoğlu, "Bunun üzerine o sloganları bastırmak ve saygı duruşu; stadyumlarda usulde böyle bir şey. Bir sloganı veya istenmeyen bir şeyi durdurmak için o sloganlara dönük olarak bir ıslıklama oluyor, sonra da sükunet sağlanıyor" dedi.
 
Konyaspor taraftarları ve Konyalılar adına da bu konuda yeterli açıklamaların yapıldığını anımsatan Davutoğlu, "Saygı duruşunda acıyı paylaşmak anlamında herkesten daha çok Konyalılar hassastır ve burada kesinlikle saygı duruşunu protesto anlamında bir ıslıklama yoktur. Slogan atmaya kalkışan bir gruba dönük olarak, o sloganı bastırıp, saygı duruşuna süratle geçilmesini temin etmek için stadyumlarda yaygın şekilde, bu şekilde yapıldığını arkadaşlar söylediler, yapılan bir uygulama. Yoksa Konya'da bu konuda vefat edenlere saygı anlamında Konya'nın, Konyalıların ne kadar hassas olduğunu herkes bilir" değerlendirmesinde bulundu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor