Adana derbisi öncesi başkanlar buluştu

Adana derbisi öncesi başkanlar buluştu


Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi, PTT 1. Lig'de yarın oynanacak Adana derbisi öncesinde Adana Demirspor Kulüp Başkanı Sedat Sözlü ile Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül’ü TSYD Nihat Geven Tesisleri'nde bir araya getirdi. 

TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, yönetim kurulu üyesi Hakan Köker, Ergun Kara ve Bora Erdem’in de yer aldığı buluşmada TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, derbinin tüm Türkiye’de örnek olarak gösterildiğini belirtirken, her iki kulüp başkanına da başarılar diledi. Başkan Poyraz, derbi ile ilgili şunları söyledi:
“TSYD Adana Şubesi olarak daha önce Adanaspor ve Adana Demirspor takımlarımızın teknik direktörlerini bir araya getirerek dostluk mesajı verdik. Bugün de TSYD Adana Şubesi olarak cumartesi oynanacak olan Adana derbisi öncesinde kentimizin her iki güzide kulüplerinin başkanlarını derneğimizin çatısı altında bir araya getirdik. Bizi kırmayan Adanaspor Kulüp Başkanımız Sayın Bayram Akgül ve Adana Demirspor Kulüp Başkanımız Sayın Sedat Sözlü’ye TSYD adına teşekkür ederim. Yine maç öncesi TSYD olarak kendilerine başarılar dileriz. Zaman zaman taraftarlar arasında kırgınlıklar olsa da her iki kulübümüzün arasında yıllardır süre gelen bir dostluk bağı vardır. Yöneticilerimiz sporcularımız teknik adamlarımız arasında hep bir arkadaşlık vardır. Bu önemli karşılaşma ile hem bu dostluğu hem de Adana’yı Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız.”

"BU DOSTLUK BAKİ KALMALI"
Adana Demirspor Kulüp Başkanı Sedat Sözlü, yıllardır süre gelen bu dostluğun her daim baki kalmasını arzuladıklarını belirtirken, “Tatlı bir rekabet halindeyiz. Her iki kulübümüz yıllardır Türkiye liglerinde şanlarıyla mücadele vermişlerdir. Ben bir Adanalı olarak iki takımın el ele ilk ikiden Süper Lig'e çıkmasını temenni ediyorum. Taraftarlar arasında kırgınlıklar olabilir ancak biz bunu azami dereceye indirme gayretinde olacağız. Biz ev sahibi takım olarak kazanmak istiyoruz. Ben kadere inananlardanım geçtiğimiz yıllarda Ceyhanspor’da görev yaptığım dönemlerde Adanaspor ile karşı karşıya gelmiştim o zamanlarda dostane bir şekilde maçlarımızı oynamıştık. Sayın Başkanımız Bayram Akgül ile eskiye dayanan bir arkadaşlığımız var. Umarım güzel bir maç olur. Adana’ya seyir zevki yüksek bir maç izlettirme gayreti içerisinde olacağız. Dostluğumuzun baki kalması arzusuyla her iki takımın centilmence mücadele vereceğinden eminiz. Ben sayın başkanımız Bayram Akgül’e başarılar diliyorum” dedi. 
Başkan Sözlü, Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül’e arkasında “Bayram Akgül 01” yazılı Adana Demirspor forması armağan etti.

"MÜCADELE SAHADA OLMALI"
Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül ise TSYD yönetiminin böyle bir organizasyona öncülük etmesinin son derece anlamlı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: 
"Türkiye’nin her yerinde konuşulan bir derbi. Şehir ve ülke açısından önemli bir karşılaşma olacak. Ben her zaman mücadelenin sahada olmasını istedim. Aynı şekilde cumartesi iyi dilekler arasında dostça bir karşılaşma oynanır. Bu şehirde ne Adanaspor’u ne de Adana Demirspor’u yok saymak mümkün değil. Kimsenin kimseye üstlüğü de olamaz. Eski maçlara baktığımızda Adanasporlusu, Adana Demirsporlusu kol kola keyif içerisinde maçları seyrederdi. Şu anki durum Adana ile ilgili değil, dünya genelinde olan bir sıkıntı haline geldi. Umarım cumartesi günü kötü şeyler yaşanmaz ve güzel bir mücadele olur. Hak edenin kazandığı bir maç olur. Herkesin gönlü kendi takımının kazanmasından yanadır. Bu bağlamda umarım biz kazanırız. Ancak önemli olan sezon sonunda bir yerlere gelebilmek. Yöneticisiyle başkanlarıyla taraftarıyla gazetecisiyle şehir olarak biz birliktelik sağlayabilirsek ve bu işe inanırsak iki takımında el ele süper lige çıkmaması gibi bir durum olamaz. Ama maalesef bu şehirde uzun zamandır bir kopukluk var. Kopukluğun giderilmesi gerektiğine inananlardanım. Umarım bu kopukluk giderilir. Hak edenin sahada kazanacağı bir mücadele olur. Her iki takımada başarılar diliyorum” diye konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın