"Konya'da kazanmak odaklı Gençlerbirliği olacak."

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Spor Toto Süper Lig'de geçen hafta aldıkları Osmanlıspor galibiyetinin anlamlı olması için Torku Konyaspor maçını kazanmaları gerektiğini söyledi.

Torku Konyaspor ile oynayacakları maç öncesinde Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Özdilek, ligde bu hafta çok tecrübeli bir takımla karşılaşacaklarını belirterek, "Bakıldığında diğer müsabakalar gibi çok zor olacak. İçeride yakaladığımız kazanma alışkanlığını, dışarıda da yakalamalıyız" dedi.

Dışarıda kazanma açısından bakıldığında bu haftanın ilk olmasını istediklerini anlatan Özdilek, şöyle devam etti:

"Bu hafta en azından başlangıç olmalı. Kazanmak bizim açımızdan çok önemli. Bunu yakaladığımız söylenemez. Takımın morali ve öz güveni yüksek. Dışarıda alacağımız galibiyet bizi farklı noktalara getirir. Sezon başından bu yana periyotlar halinde zor günler geçirdik. Amacımız kazanmak. Osmanlıspor galibiyetinin anlamlı olması için kazanmak önemli. Konya'da kazanmak odaklı Gençlerbirliği olacak."

Mehmet Özdilek, takıma geldiklerinde fiziksel bir zafiyet olduğunu belirterek, "Geçmişe göre bugün daha iyi konumdayız. Top kayıplarını aşağı çekebilirsek daha iyi olacak" dedi.

Teknik direktör Özdilek, takımda sakatlıkları süren Doğa ve Halil İbrahim'in Torku Konyaspor maçında forma giyemeyeceklerini, Mustafa ve Skulason'un ise takıma katılacağını bildirdi.

Gençlerbirliği'nde cezalı Ahmet Oğuz da takımdaki yerini alamayacak.

 

-"Beşiktaş bulunduğu yeri hak ediyor"

 

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ligde iyi bir performans sergileyen ve lider durumda bulunan Beşiktaş'ın bulunduğu yeri hak ettiğini ifade etti.

Ligde 9. hafta itibariyle 22 puana ulaşan bir Beşiktaş'tan söz ettiklerini belirten Özdilek, "Geçen seneye göre oyun anlamında bir kademe daha önde bir Beşiktaş var. Süper Lig'de bulunduğu yeri hak eden bir takım var. Ancak sonu önemli. 34. hafta sonunda kimse 8 veya 9. haftadaki konumunuza bakmaz. Uzun bir periyot var. Diğer rakipleri göz ardı etmemek lazım" diye konuştu.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın