Osmanlı’dan fenerbahçe’ye gözdağı

Osmanlı’dan fenerbahçe’ye gözdağı

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, zorlu Fenerbahçe maçı öncesi, "Rakiplere tehdit oluşturan bir takıma dönüştük" dedi.
Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında Fenerbahçe’yi ağırlayacak Osmanlıspor’da hazırlıklar tamamlandı. Karşılaşma öncesi açıklama yapan Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, son dönemlerde cezalı ve sakat oyuncularının fazlalığından dolayı ligde bir düşüş yaşadıklarını belirtti. Sahada kompakt, bütün durmaya çalışan ve rakipleri için tehdit oluşturan bir takıma dönüştüklerini ifade eden Akçay, oynayacakları Fenerbahçe maçı için enerji, arzu ve fiziksel değerlerinin dikkate alınmasını istedi.
Lige bu sezon yükselmelerinin takım kurgusunun oluşmasında biraz daha geç yol almalarına neden olduğunu söyleyen Akçay, "Aksiliklere rağmen ilk 8 haftada iyi bir puan alarak kendimize ligde önemli bir yer edindik. Henüz alışma devresini atlatmamış olsak da tecrübelerimizle heyecan ve arzumuzu birleştirerek sahada kompakt, bütün durmaya çalışan ve rakipleri için tehdit oluşturan bir takıma dönüştüğümüzü düşünüyorum" dedi.
"RAKİPLERE BASKIYA DEVAM"
Son dönemlerde cezalı, sakat oyuncularının fazlalığına ve bireysel hatalara dikkat çeken Akçay, "Bu aksiliklerden dolayı mağlubiyetler aldık ve düşüş yaşadık. Bizim için geçici bir dönemdir. Oyuncularımızın karakterlerine ve gücüne güveniyoruz. Fiziksel değerlerimiz, yapılan çalışmalar ve testlerde olumlu görünüyor. Teknik ve taktik verilerimiz de iyiye doğru gidiyor. Diğer yandan bireysel hata konusunda son üç maçta fazlaca hata yapmış olmamız, maçların sonuçlarını ister istemez etkiledi. Az hata yapma üzerine takım kurgusunu oluşturduğumuz vakit rakiplerimizin üzerinde bir baskı unsuru olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
"HAK EDEN KAZANSIN"
29 Ekim Perşembe günü Fenerbahçe’yi ağırlayacaklarına işaret eden Akçay, "Fenerbahçe, ülkemizin güzide ve büyük camialarından birisi, takım olarak da çok yetenekli oyunculardan kurulu bir ekip ama bizim de enerjimiz, arzumuz ve fiziksel değerlerimizin de dikkate alınmasını bekliyoruz. Biz de bu özelliklerimizle sahada varlığımızı hissettirmeye çalışacağız. Hak edenin kazanacağı bir maç olsun" dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın