Yunus Mallı, milli takım kararını verdi!

Yunus Mallı, milli takım kararını verdi!

Mainz 05'de forma giyen Yunus Mallı, milli takım tercihini Türkiye'den yana kullandı. 
 
Bundesliga ekiplerinden olan 1. FSV Mainz 05'de forma giyen Yunus Mallı, milli takım tercihini Türkiye'den yana kullandı.
 
Alman ekibi sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamada, "Yunus Mallı Türk Milli takımını seçti. Başarılar diliyoruz" şeklinde mesaj yayınladı.
 
Türk Milli Takımı'nı seçen Yunus Mallı açıklama yaptı
 
Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Mainz 05'te forma giyen Yunus Mallı, Türk Milli Takımı'nda kendisine verilecek ilk görevi sabırsızlıkla beklediğini söyledi.
 
Yunus Mallı, yaptığı yazılı açıklamada, milli takım seçimine ilişkin son zamanlarda çıkan haberlere bugün açıklık getirmek istediğini belirterek, "Türk Milli Takımı tercihimi büyük bir gurur ve onurla kamuoyuna açıklıyorum. Verilecek ilk görevi de sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum" değerlendirmesinde bulundu.
 
Kısa bir zaman önce Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile görüşme yaptığını aktaran 23 yaşındaki oyuncu, şunları kaydetti:
 
"Her yetenekli ve ülkesini seven Türk evladı gibi hocamızın milli takım davetini iletmesi beni memnun etmiştir. Kendisine de ifade ettiğim gibi ay-yıldızlı formayı seve seve giyebileceğimi ve Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğimi, fakat bürokratik engellerin (vatandaşlık işlemi) ortadan kalkması gerektiğini belirtmiştim."
 
Kararının haftalardan beri kesin olduğunu da kaydeden orta saha futbolcusu Yunus Mallı, "Aldığım bu kararın ülkem, milli takımımız ve şahsım için hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum" ifadesini kullandı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın