Konspor

İzmir'de örnek karar!

İzmir'de örnek karar!

Türk futbolunun en köklü rekabetlerinden birini yaşayan Karşıyaka ile Göztepe, 8 Kasım Pazar günü oynayacakları derbi maçında tribünlerin yarı yarıya paylaşılması için ortak karar aldı. 

PTT 1. Lig’de 8 Kasım Pazar günü oynanacak İzmir derbisinde İl Spor Güvenlik Kurulu'nun kabul etmesi halinde Karşıyaka ve Göztepe taraftarlarına eşit sayıda yer ayrılacak. İzmir Atatürk Stadı’nda oynanacak derbide, açık tribünün Göztepe, kapalı tribünün ise Karşıyaka taraftarına ayrılacağı bildirildi.

Karşıyaka Spor Kulübü'nden yapılan açıklamada, iki kulüp yetkililerinin bir araya gelerek aldığı kararlar doğrultusunda maçın başlama saatinin 18.30'dan 13.30'a alınması için Türkiye Futbol Federasyonu'na gerekli müracaatın yapılacağı kaydedildi.

Rakip takım tribün bilet fiyatlarının 20 lira olarak belirlendiği ifade edilen açıklamada, “Karşıyaka Spor Kulübü'nün ev sahibi olduğu ilk maç için alınan bu kararlar ve bilet fiyatları, ikinci yarıda Göztepe'nin ev sahibi olacağı maçta da Karşıyaka için aynen uygulanacaktır” denildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor