Konysapor'dan Abdullah Kandemir'e plaket...

Konysapor'dan Abdullah Kandemir'e plaket...

 
Torku Konyaspor'da geçmiş yıllarda hizmet etmiş isimlerin hatırlanmasını amaçlayan 'Efsanelere Vefa' töreninin üçüncü konuğu eski futbolculardan Abdullah Kandemir oldu.
 
Konyaspor'da 1978-1991 yılları arasında 13 sezon forma giyen, futbol yaşantısında hiç kırmızı kart görmeyen, sadece 1 kez sarı kart ile cezalandırılan ve bu centilmenliği ile ayrı bir yere sahip olan Abdullah Kandemir, Gençlerbirliği ile oynanan 10.hafta maçı öncesinde ödüllendirildi.
 
Kulüp Başkan Ahmet Şan, ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada, "Efsanelere Vefa ödül törenimiz artık geleneksel hale geldi. Kulübümüze geçmiş yıllarda hizmet eden isimlerin hatırlanarak ufak da olsa günün anısına ödüllendirilmesi, onların bu mutluluğuna şahitlik etmek gerçekten çok güzel bir duygu. Konyaspor büyük bir aile. Bu ailenin sıkıntılar içerisinde bugünlere gelmesinde en ufak bir emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. İşin ödül boyutu ise sembolik. İnşallah bu tür programlarımız ve etkinliklerimiz önümüzdeki dönemde de devam edecek. Taraftarlarımızın önünde bir kez daha centilmenliği ile büyük örnek olan eski futbolcularımızdan Abdullah Kandemir'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Şan, daha sonra Kandemir'e bir plaket ve isminin yazılı olduğu 42 numaralı Konyaspor forması takdim etti.
 
Abdullah Kandemir ise duygularını "26 yıl sonra hatırlanmak çok güzel bir duygu. Böylesine güzel bir stadda, Konyaspor taraftarının önünde bu güzel ödülü almak beni gerçekten duygulandırdı. Başta Kulüp Başkanı Ahmet Şan olmak üzere nezdinde tüm yöneticilere ve idarecilere şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu uygulama devam eder. Geç kalınmış olunsa da hazırlanmak güzel bir duygu. Bizler Konyaspor'umuza hizmet etmeyi kendimize bir görev edinmiştik. Sıkıntılar yaşasakta tek düşüncemiz ve gayretimiz Konyaspor'umuzun başarılı olmasıydı. Buna katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize" diyerek aktardı.
 
Kandemir, "Konyaspor iyi transferler yaptı. Takımın eksik yönleri yok mu? Tabki de var. Ama Aykut Kocaman'ın gayretleri ve oyuncularımızın da bu gayretlere verdikleri olumlu tepki ile belki takım şehrin bile ummadığı bir yere geldi. Konyaspor gerçekten ligi ilk 6-7 takım arasında bitirebilecek güce sahip. Buna taraftarıyla, stadyumuyla ve şehir olarak hazır. İlerleyen yıllarda takımımızı daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. İnşallah şehrimizin Avrupa özlemi bitecek" görüşlerine yer verdi. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın