Torku Konyaspor Basket Uşak'ı farklı devirdi!

Torku Konyaspor Basket Uşak'ı farklı devirdi!

Spor Toto Basketbol Ligi'nin dördüncü haftasında Muratbey Uşak Sportif'i konuk eden Torku Konyaspor rakibini 75 – 64 yendi.
 
Geçtiğimiz hafta deplasmanda Fenerbahçe’yi son saniyede devirmeyin başaran Torku Konyaspor Basket, evinde konuk ettiği MB Uşak Sportif takımını’da mağlup etti. 
 
Selçuklu Spor salonun’da oynanan maça Torku Konyaspor Basket, Brazelton, Plısnıc, Pastal, Tucker, Sean Wıllıams beşiyle başladı. Maçın ilk hücumunu MB Uşak Sportif kullandı ve bu hücumdan boş döndü. Savunma ribauntunu alan Sean Wıllıams boyalı alandan kullandığı atışla yeşil beyazlıları
 2 – 0 öne geçirdi.  Çok çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk periyodu’nun bitimine 02 : 14 dk. kala Harrıs’ ın dış atışıyla ilk kez öne geçen ( 14 – 15 ) MB Uşak Sportif, bu dakikaya kadar hızlı hücumlarla sayı bulurken, Torku Konyaspor Basket, savunmasında yaptığı hataları hücumda yapmadı ve ilk periyodu 16 – 15 önde geçti.
İkinci çeyreğe Tucker’in üçlüğü ile başlayan Torku Konyaspor Basket, yaptığı sert savunma ve hücumlardaki isabetli atışlarıyla farkı açmaya başladı. Alan savunmasını geçemeyen MB Uşak Sportif, dış atışlar kullanarak sayı bulmaya çalıştı, ancak ilk yarının bitimine 04:00 dk. kala 32 – 24 lük skoru bulan yeşil beyazlılar’da, Sean Wıllıams ve Brazelton’un etkili oyununa Bramer’de eklenince fark 8 sayıya kadar çıktı. İlk yarının sonlarına doğru dış atışlarda başarılı olan Uşak ekibi, son bir dakikaya girilirken skoru 3 sayıya ( 36 – 33 )kadar indirmiş olsada, Torku Konyaspor basket, yeniden oyuna hakim oldu ve  soyunma odasına 9 sayı farkla ( 44 – 33 ) önde girdi.

İlk yarı sonunda skorboard’da ilginç bir görüntü vardı. Torku Konyaspor Basket’in üç oyuncusu ( Brazelton, Tucker ve Sean Wıllıams) 10’ar sayıyla oynadılar.  44 sayı’nın 30’u bu üçlüden gelirken, diğer 14 sayı’yı Bremer (5), Jefferson (2) ve Plısnıc (7) attı.
İkinci yarı konuk takımdan Harrıs’ın isabetli atışıyla başladı. Karşılıklı hücumlarla oynanan üçüncü periyod’da Torku Konyaspor farkı 10 sayıya ( 48 – 38 ) çıkardıktan sonra uzun süre her iki takımda sayı bulamadı. Çeyreğin bitimine 03 : 22 dk. kala 50 – 40 önde olan taraf ev sahibi Torku Konyaspor Basket’ti. Özellikle savunmada başarılı olan ev sahibi ekip, hücumda’da başarılı olunca final periyodu’na 12 sayı farkla ( 58 – 46 )önde  giren taraf oldu.
Son çeyreğe Torku Konyaspor Brazelton’un turnikesiyle başladı. Rakibine sayı fırsatı vermeyen yeşil beyazlı’lar arayı iyice açmaya başladı. Maçın bitimine 06 : 26 dk. kala fark’ı 14 sayıya 
( 64 – 50 ) kadar çıkardı. Son 4 dakika karşılıklı ataklar ve sayılarla geçilirken, karşılaşmayı Torku Konyaspor Basket 75 – 64 kazandı.
Rakip takımdan Harrıs, hem hücum, hem de savunma ribauntlarında çok etkili olan isimdi.  16 ribaunt alan Harrıs karşısında Sean Wıllıams’ta boş durmadı. 10 ribaunt 12 sayıyla oynadı. 24 sayıyla maçın en skoreri Plısnıc olurken Brazelton, Bremer ve Wıllıams 12 şer sayıyla oynadılar.
 
Konspor.com
Oktay Sınığ
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın