Anadolu Selçukspor tecrübesiz hakem istemiyor!

Anadolu Selçukspor tecrübesiz hakem istemiyor!

Konya Anadolu Selçukspor Basın Sözcüsü Ahmet Eser, Bayrampaşaspor müsabakasında, tecrübesiz hakemlerin sonuca tesir ettiğini ifade ederek, Futbol Federasyonu’na hakemler konusunda çağrıda bulundu.

Anadolu Selçukspor Basın Sözcüsü Ahmet Eser, 1-0 mağlup oldukları Bayrampaşa maçını değerlendirdi. Son iki karşılaşmadaki puan kayıplarının hedefte saptırma yapmayacağına dikkat çeken Eser, “Beli amaçlar doğrultusunda kurulan ve ligde varlığını sürdürmeye devam edecek olan Konya Anadolu Selçukspor’umuz, genç kadrosu ile lige renk veren, adından her daim yaptığı güzel örneklerle söz ettiren ve Konya futboluna hizmet eden bir kulüp olarak kalacaktır.  Ancak yapılan tüm iyi niyetli çalışmalara, sergilenen güzelliklere son haftalarda sahada verilen yanlış hakem kararları ile gölge düşmektedir. Ligin başından bu yana oynadığımız birçok müsabakada yaşanan hakem hataları artık ciddi puan kayıplarımıza yol açmakta ve yaş ortalaması hayli düşük olan takımımızda futbolcularımız arasında, kapanması hayli güç ve hakemlik müessesesine olan güvenin zedelenmesine yol açacak yaralar açmaktadır” dedi.
 
TECRÜBESİZ HAKEM İSTEMİYORUZ
 
Eser, hakem kararlarının rakip takımların ekmeğine yağ sürdüğünü belirterek, “Bayrampaşa müsabakasında karşılaşmayı yöneten hakem arkadaşlarımız tecrübesizlikleri ile maçın temposunu düşürmüş, attığı bir golün üzerine yatmaya çalışan rakibimizin ekmeğine yağ sürmüştür. Kendi sahasında kapalı bir oyunu tercih eden rakibimizin üzerine giden takımımızın tempoyu yakaladığı dakikalarda, düdükleri ile tempoyu düşüren hakem arkadaşımız, birçok pozisyonda da yan hakemlerinin yardımı sayesinde karar verebilmiştir. Zaman zaman gerginliklerin ortaya çıkmasında da hakem arkadaşımızın maçı idare ederken karar verme noktasında yardımcılarının müdahalesini beklemesi, bu nedenle de pozisyonlar hakkında kararını geç vermesi nedeniyle ortaya çıkmıştır. Sahada hiçbir zaman hakemleri aldatmaya çalışmayan, yediği tekmelere rağmen kendisini bazı rakipleri gibi haykırarak yere atmayan genç ve dürüst futbolcularımızın emeklerinin hakemler tarafından görülmesini ve doğruyu yaptıklarına olan inançlarının kırılmamasını bekliyor, bir daha bu tip tecrübemiz hakemlerin maçlarımıza atanmamasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın