Kocaman: "Sıçrama yapmak istiyoruz!"

Kocaman:

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kasımpaşa A.Ş. ile lig ayarında faydalı bir hazırlık maçı oynadıklarını ifade ederek, Eskişehirspor maçını kazanarak yeniden bir sıçrama yapmak için moral bulmak istediklerini söyledi.
 
Kasımpaşa A.Ş. ile oynanan hazırlık maçını değerlendiren teknik direktör Aykut Kocaman, "Milli takım arasının ilk haftasını sakatlıklar ve yorgunluklardan dolayı daha fazla rehabilitasyon ağırlıklı geçiriyoruz. İşin ikinci tarafı ise antrenmanların sayısını, süresini ve ağırlığını arttırarak, sertleştirerek geçirmeye çalışıyoruz. Fırsat bulduğumuz zamanda ligde kendi ayarımızda olan takımlarla hazırlık maçları oynuyoruz. Temel amacımız; ligde fazla zaman veremediğimiz ve oynatamadığımız oyuncularımızın önce durumlarını görmek, sonra onlara bir nebze olsun maç temposu kazandırabilmek. Bu noktada güzel bir oyun oldu. Ligin getirdiği stres, gerginlik, yüksek kazanma arzusu bu tip maçlarda olmuyor. Her iki takımda bu ölçülere bakılırsa ciddi bir şekilde sahaya yerleştiler. Futbol takımının yapması gereken şeyleri azami dikkat göstererek yapmaya çalıştılar. Son derece faydalı bir maç olduğu kanısındayım" dedi.
 
Aykut Kocaman, Eskişehirspor maçıyla ligde yeniden bir çıkış yakalamak istediklerini belirterek, "Ligde her maç zorlu, her maç kritik. Hep benzer kelimelerle benzer cümleleri kuruyoruz. Ama söyleyecek çok fazla birşey de yok. Lige başlarken çok dalgalı başladık. Sonra çok sert bir çıkış oldu ve 5 maçta 13 puanlık mükemmel bir seri yakaladık. O zamanda bunun bizim normal puan ortalamamızı yansıtan bir durum olmadığını söyledim. Dönemsel bir durumdu. Son 3 haftalık periyotta da 1 puanlık bir durum oldu. Şimdi özellikle ligin ilk yarısının sonlarına doğru yaklaşırken ikinci yarıya bizim ne şekilde başlayacağımızı belirleyecek maçlar serisine doğru giriyoruz. Bunların başında da içeride oynayacağımız Eskişehirspor maçı geliyor. Bu maç, Ç.Rizespor ve Antalyaspor maçlarında öncelikle 20 puan barajını aşıp, ondan sonra heybemize neler doldurabileceğimize bakacağız. Sonrada ikinci yarı için ufak-tefek düzeltmelerle beraber ikinci yarıya daha güçlü bir başlangıç yapmayı umut ediyoruz. Bu konuda da Eskişehirspor maçı ufak bir sıçrama yaparak öne bir adım daha geçebilmek için güzel bir ortam sunuyor" şeklinde konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

-->