Konspor

Kulaçoğlu: Aday olmayacağım!

Kulaçoğlu: Aday olmayacağım!

Trabzonspor'da son yapılan seçimli genel kurulda başkanlığa aday olan Prof. Dr. Hakan Kulaçoğlu, camiada birliktelik olmamasından yakınarak, "Bugünkü koşullar altında seçimlerde hiçbir adayın listesinde yer almayacağım" dedi.
 
Kulaçoğlu, bir otelde düzenlediği basın toplantısında,  genel kurulda bu kez başkan adayı olmadığını belirtti.
 
Mevcut başkan aday olsun ya da olmasın Trabzonspor'un, genel kabul gören tek bir listeyle, birliktelik anlayışıyla genel kurul yapması gerektiğine inandıklarını ifade eden Kulaçoğlu, "Sonuçta bir birleşme yoksa bu noktada da camia bir tereddüt yaşıyorsa bugünkü koşullar altında seçimlerde hiçbir adayın listesinde yer almayacağım" diye konuştu.
 
Trabzonspor'u çok büyük sıkıntılar beklediğini ifade eden Kulaçoğlu, şöyle devam etti:
 
"Trabzonspor'u UEFA, FIFA ile ilgili sıkıntılar bekliyor. Avrupa'ya gidemeyebiliriz. Çok büyük borçlar var, oyuncular serbest kalabilecek. İnanın ki bugün seçilecek yönetimin başarılı olma şansı da çok zayıf ama bir şansı var, eğer çok güçlü bir yönetim olursa dışarıda çok küçük bir muhalefet kalırsa Trabzonspor yönetimine tanınacak kredi daha büyük ve daha uzun olacaktır. Şunu da biliyorum ki 'tamam ayrı girelim ama seçilen hangi yönetim olursa olsun biz ona destek olacağız' sözünün de hiç karşılığını görmedim. Sonuçta dışarıda kalan, seçimi kaybeden herkes sonradan muhalefete başlıyor. Trabzonspor'un başarılı saha sonuçları kısa sürede gelmeyeceği için seçilen yönetimin çok büyük bir tabanı yoksa çok ciddi bir muhalefetle karşılaşacak, panikleyecek. Trabzonspor tekrar tekrar kongreye gitmek zorunda kalacak."
 
Kulaçoğlu, camiada birleşme için hala yeterli bir zamanın bulunduğunu anlatarak,  şunları kaydetti:
 
"Adaylar hiç plan projeden bahsetmiyor. Biri futbolcudan biri teknik direktörden bahsediyor. Bu doğru mudur yanlış mıdır bilmiyorum. Gerekli midir gereksiz midir gerçekçi midir gerçekçi değil midir onu da kamuoyunun değerlendirmesi lazım. 'Plan yapmak, yol haritası belirlemek için göreve geldiğimizde kim ne yapacak biz ne yapacağız' demek için zaman kalmadı. Bunları hiç tartışmıyoruz, adayları tartışıyoruz .En çok tartışmamız konuşmamız gereken şey bu"
 
Genel kurul için bugünkü şartlarda sonuna kadar bekleyip hiçbir adayın listesinde yer almayacağını vurgulayan Kulaçoğlu, "Oysa çok sevdiğim Trabzonspor için resmi bir görev alıp çok iyi şeyler yapmak isterdim ama anlıyorum ki bazen ortamda hiç bulunmamak insanın sevdiği için yapabileceği en büyük iyilik olabilir" ifadesini kullandı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor