"Artık sizleri Konyalı olarak görüyorum"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan ile oynanan milli maçta soyunma odasına inerek, oyuncuları Fransa'da oynanacak Avrupa Şampiyonasına katılması nedeniyle tebrik etti. Başbakan Davutoğlu, Konya'da oynanan maçlarda milli takımın Konyalı ile bütünleştiğini ifade ederek, A Millilerimizi 17 Aralık'ta kentte düzenlenecek Şeb-i Arus törenlerine davet etti. 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ile Yunanistan A milli futbol takımları arasında, İstanbul Başakşehir'deki Fatih Terim Stadı'nda oynanan hazırlık maçını Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile birlikte izledi. Maçın ardından iki Başbakan soyunma odasına inerek futbolcuları tebrik etti.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk Milli Takımı'nın Fransa'da yapılacak Avrupa Şampiyonasına katılması nedeniyle A Milli Takımın patronu Fatih Terim'i ve milli oyuncuları tebrik etti. Davutoğlu, takımın Fransa'da da başarılı olacağını aktardı.
 
Başbakan, Fransa'daki şampiyona yolunda Konya'da oynanan maçlar nedeniyle Millileri artık Konyalı olarak gördüğünü de ifade etti.
 
'Ülkemizin zor döneminde almış olduğunuz galibiyetler, milletimize moral verdi' diyen Başbakan, 'Konya'da oynanan maçlarda aldığınız galibiyetler önemli başarı. Konya halkıyla bütünleştiniz. Artık sizleri Konyalı olarak görüyorum' dedi.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 17 aralıkta Konya'da düzenlenecek Şeb-i Arus törenlerine Milli Takımı davet etti.
 
Millileri ziyarette, Konyalı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da yer aldı.
 
Ayrıca İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ Davutoğlu'na ve Çipras'a klüp forması hediye etti.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın