"Başkan olsam Aykut Kocaman'ı çalıştırmam!"

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fair Play Topluluğu’nun ev sahipliğinde NTV Spor’da her hafta Rıdvan Dilmen’in sunumuyla yayınlanan ‘Adil Oyun’ programı Selçuk Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.
 
Bu haftaki yayınını Selçuk Üniversitesi’nden gerçekleştiren Rıdvan Dilmen’e Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman konuk oldu. Öğrencilerin sorularını birlikte cevaplayan Fenerbahçeli iki eski futbolcu zaman zaman da anılarını öğrencilerle paylaştı.
 
“HEP BİR ADIM İLERİYİ DÜŞÜNÜRÜM”
Fenerbahçeli ve Torku Konyasporlu taraftarların da formalarıyla katıldığı programda öğrenciler Aykut Kocaman’a hem Fenerbahçe hem de Torku Konyaspor hakkında merak ettikleri soruları sordu. Hedefleri hakkında sorulan sorulara Kocaman, “Hedeflerime hem futbolcu olarak hem de antrenör olarak bakıyorum. Futbolcu olarak hedefim son sezonumda 200 gole ulaşmaktı. Bunun için de 5 gole ihtiyacım vardı. Son sezonumda bunu başarmak istiyordum ve 5 gol atarak hedefime ulaştım. Antrenörlük boyutunda ise hep bir adım ilerisini hedefliyorum. Şu anki hedefim çalıştığım kulüpte ileriye yönelik işler yapmak. Nerede olursam olayım orayı bir adım ileriye götürebilir miyim bunu düşünürüm” dedi.
 
“TORKU KONYASPOR DA OLABİLİR”
Torku Konyaspor taraftarından gelen yoğun şampiyonluk sorularına Kocaman, “Anadolu takımları arasında Trabzonspor ve Bursaspor gibi şampiyonlar çıktı. Torku Konyaspor da olabilir. Ama takımın köklenmesine katkı yaparak, kalıcı hale getirerek 3-4 yıl sonra doğru oyuncularla şampiyonluk, Avrupa’ya kuvvetli hamlelerle gidilebilir. Öncelikli olarak ilk 7-8 sıra içindeki yerimizi sağlamlaştırıp, bu bölgede kalıcı olmalıyız. Umuyorum şampiyon olduğumuz günleri de görürüm” diye konuştu.
 
“BİR FENERBAHÇELİ OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Öğrencilerin 3 Temmuz sürecindeki açıklamalarını hatırlatarak sordukları soruları cevaplayan Kocaman, “Fenerbahçe gibi bir camianın bu şekilde suçlanması normal bir şey olarak karşılanmamalı. Sonuçta büyük bir camia suçlanıyor. Bu durumun düzeltilmesi adına kim ne yaptıysa bir Fenerbahçeli olarak teşekkür ediyorum. Bir profesyonel olarak ise bu durumun düzeltilmesinin Türk Futbolunun geleceği açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 
“TÜRKİYE’DE BAŞKAN OLSAM AYKUT’U ÇALIŞTIRMAM”
Aykut Kocaman’ın yaptığı işleri beğenerek takip ettiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, “Aykut Kocaman’ın gerçek bir teknik direktör olduğunu düşünüyorum. Hem futbolcu kişiliğiyle hem de teknik adamlığıyla hem de akademik yönüyle çok takdir ediyorum. Ama ben Türkiye’de bir takımın başkanı olsam Aykut Kocaman’ı çalıştırmam. Ancak Bayern Münih gibi bir dünya takımının başkanı olsam ilk tercihim Aykut Kocaman olur. Çünkü Aykut Kocaman sistemli oyun tercih eden bir teknik adam. Türkiye’de bunun değeri anlaşılmıyor. Avrupa’da bu şekilde çalışan teknik adamlar çok başarılı oluyor” dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın