Konspor

Hentbol takımında keyifler yerinde!

Hentbol takımında keyifler yerinde!

Selçuklu Belediyesi Hentbol takımı Ankara temsilcisi Hentbol Spor Kulübünü 37-18 yenerek moral kazandı. Mavi beyazlı ekip maçın ilk yarısını da 10-17 önde kapattı.
 
Türkiye Hentbol Erkekler 1. Liginde mücadele eden Selçuklu Belediyesi Hentbol takımı ligin sekizinci haftasında Ankara deplasmanında Hentbol Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Mavi beyazlılar ilk yarısını 17-10 önde kapattığı mücadelenin ikinci yarısında da rakibine karşı üstün oyun sergileyerek sahadan 37-18 galip ayrılmayı başardı.

Karşılaşmanın ilk yarısında tecrübeli isimleri ile mücadele eden Selçuklu Belediyesi Hentbol takımı rakibi ile arasındaki farkı açarak rahatladı. Bu şekilde devam eden oyunun ilk bölümünü önde kapatan mavi beyazlı takım soyunma odasından dönüşünde sahaya farklı oyuncularla çıktı. Karşılaşmanın ikinci yarısında tamamen genç oyuncularla mücadele eden konuk ekip rakibine karşı aradaki farkı korudu ve sahadan galibiyetle ayrılarak puanını 12'ye çıkardı.

Selçuklu Belediyesi ligin sekizinci haftasını 6 galibiyetle geride bırakırken 12 puanla ikinci sıraya yerleşti. Ligin zirvesinde ise 7 galibiyet ve 14 puanla Beykoz Belediyesi bulunuyor. Ligin dokuzuncu hafta maçlarının oynanacağı bu hafta sonu ligin zirvesini yakından ilgilendiren bir maça sahne olacak. Lider Beykoz Belediyesi, ikinci sırada bulunan Selçuklu Belediyesi takımına konuk olacak.
Kazanan takımı zirveye yerleştirecek bu zorlu mücadele 14 Kasım Cumartesi günü saat: 13:00 da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda oynanacak. Mavi beyazlılar Ankara'da kazandığı moralle bu zorlu mücadele için çalışmalarına başladı. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor