"Paralarını ödeyemezsem istifa edeceğim!"

Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, ödeme konusunda futbolculara verdiği sözü tutamamanın üzüntüsünü yaşadığını belirterek, "Bu takımın 10 milyon lira için kayyuma gitmesi Mersin'e yakışmaz. Eğer önümüzdeki hafta sonuna kadar futbolcuların paralarını ödeyemezsem istifa edeceğim" dedi. 

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'ndaki ekonomik sıkıntı her geçen gün yeni problemleri beraberinde getirirken, içeride 3 maaş alacakları bulunan futbolcular da alacaklarının ödenmemesini gerekçe göstererek dün akşamki idmana çıkmadı.
İdman boykotu ile ilgili İHA muhabirinin sorularını yanıtlayan başkan Ali Kahramanlı, bu hafta futbolculara ödeme yapma konusunda söz verdiklerini, ancak beklemedikleri gelişmelerden ötürü bu sözü yerine getiremediklerini söyledi. Futbolcuların idman boykotunun sorunu çözmeyeceğini kaydeden Kahramanlı, "Futbolcular bugün antrenmana çıkıp Fenerbahçe maçına güçlü bir şekilde hazırlansalar, bu şehir de 'Çocuklar işini yapıyor, biz de çıkalım bu futbolcular için ne gerekiyorsa yapalım' der. Antrenmana çıkmamakla bunlar çözülmez. Bu sadece zarar verir" diye konuştu.
Bu kulüpte yıllardır başkanlık yaptığını, bugüne kadar futbolculara verdiği her sözü yerine getirdiğini vurgulayan Kahramanlı, "Aslında sorun, takımın şu an ligde bulunduğu durumdan kaynaklanıyor. Eğer 3-4 maç alınmış olsaydık, belki bugün bu sorunları konuşuyor olmayacaktık. Ama maalesef baktığımızda 11 haftada 7 puana sahibiz. 3 maç alsaydı bu takım, hiçbir sıkıntı olmayacaktı. Geçen yıl ligin başında iyi gittik ve ödemeleri de zamanında yaptık. Ama bu sene şansızlıklar oldu ve istediğimiz sonuçları alamadık" şeklinde konuştu.
 
"ZOR DÖNEMDE BIRAKIP KAÇMADIK"
Maddi destek bulamadıkları için yaklaşık 1,5 ay önce olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını hatırlatan Kahramanlı, şöyle devam etti: 
"O zaman söyledim, 'Artık ben yokum, sağlığım buna elvermiyor' dedim. Son güne kadar yeni bir yönetim çıkar mı diye bekledik. Ama çıkmadı, takım sahipsiz kalmasın diye genel kurulu erteledik. Eğer genel kurul yapılsaydı ve ben gitmeseydim, takım kayyuma giderdi. Eğer bu takım kayyuma gidiyorsa söylenecek bir şey yok zaten. Kulübü zor dönemde bırakıp gitmek bize yakışmazdı, o nedenle devam etti. Götürebildiğimiz yere kadar götüreceğiz dedik."
 
"BU TAKIM 10 MİLYON LİRA İÇİN DAĞILIRSA MERSİN'E YAKIŞMAZ"
Oyuncuların içeride 3 aylık maaş alacaklarının bulunduğunu, bunun da yaklaşık 6 milyon lira civarında bir para yaptığını ifade eden Kahramanlı, "Biz bu sorunu çözmek için bir 10 milyona ihtiyaç var dedik. 18 kulübün içinde an az borcu alan kulüpler arasındayız. 80 milyon lira borç var ise bunlar zamanla ödenecek borçlar. Kulübün önünü açacak parayı bulmaya çalışıyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız sağ olsun 3 milyon lira söz verdi, 1 milyonunu ödedi, devamı gelecek. Sayın eski ulaştırma bakanımız devreye girdi, çabaları var. Bu sorun, şehrin sorunu, kentin sorunu, hepimizin sorunu. Burada birleşmemiz lazım. Bu takımı 10 milyon lira için dağılırsa Mersin'e yakışmaz. Süper Lig'de olan bir kulübün değeri bu olmamalı. Bugün 100 milyon lira da harcasanız bir daha bu takımı Süper Lig'e çıkaramazsınız. Mersin İdmanyurdu'nun reklam değeri 210 milyonlara. Böyle bir takımın 10 milyona lira için kayyuma gitmesi yakışmaz. Futbolculara bu hafta söz verdim ama olmadı. Önümüzdeki perşembe ya da cuma gününe kadar ödeyemezsem istifamı vereceğim, burada kalmam. Bugüne kadar verdiğim her sözü yerine getirdim. Ama bu kez yapamamanın üzüntüsünü yaşıyorum" dedi.
 
"TÜM KENTE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM, YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR"
Futbolcuların antrenmana çıkmamış olmasının sadece kendi sorunu olmadığını, bu kentin sorunu olduğunu belirten Kahramanlı, şu ifadeleri kullandı: 
"Eğer şehrin dinamikleri, alt birim belediyeler, odalar, iş adamları bu sorunu çözemiyorsa, bu işin sorumlusu ben değilim. Ben yapabildiğimi yaptım. Bu takım antrenmana çıkmıyorsa, bu sadece benim sorunum değil. Ben her zaman birlik ve beraberlikten yanayım. Bu konuda herkese çağrı yapıyorum, hızlı hareket etmeye çağırıyorum. Mersin İdmanyurdu'nu bulunduğu bu krizden çıkarmak zorundayız. Şehir birleşmeli, bu krizi haftaya çözmezsek ne hoca ne futbolcu ne de yönetim kalır. Futbolcuların da bu konuda biraz sabırlı olması lazım, sağ duyulu olması lazım."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın