Selçuklu'ya Potada Aksaray Morali

Selçuklu'ya Potada Aksaray Morali

 
 
Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı sahasında konuk ettiği 68 Aksaray Belediyesi takımını 76-61 mağlup ederek moral kazandı. Mavi beyazlılar mücadelenin ilk yarısını da 34-24 önde kapattı.
 
Türkiye Basketbol 2. liginde mücadele eden Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı ligin 4. haftasında kendi sahasında 68 Aksaray Belediyesi takımını konuk etti. Geçtiğimiz hafta İstanbul deplasmanında mağlubiyetle tanışan ve yeniden çıkış arayan mavi beyazlılar 68 Aksaray ekibi karşısına mutlak galibiyet hedefiyle çıktı. Mücadeleyi 76-61 kazanmayı başaran Selçuklu Belediyesi bu sonuçla büyük moral kazanmış oldu.
Karşılaşmayı başından sonuna kadar rakibi karşısında üstün oynayan mavi beyazlı ekip, birinci periyodu 21-8 önde kapattı. Üstün oyununu ikinci periyotta da devam ettiren ev sahibi ekip bu bölümü 34-24 önde kapatarak soyunma odasına önde giden taraf oldu. Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde rakibine karşı sayı üstünlüğünü elinde bulunduran ev sahibi ekip sert savunmayla rakibin sayı bulmasına da engel oldu. Bu bölüm yine 61-38 Selçuklu Belediyesi üstünlüğü ile tamamlanırken son çeyrekte konuk takımın farkı azaltma çabaları sonuç vermedi ve mücadele 76-61 mavi beyazlıların üstünlüğü ile sona erdi. Selçuklu Belediyesi takımında Barış 13, Ersin 6, Mustafa Ünlü 3, İlker 4, Ferhat 7, Erhan 12, Can 7, Onur 14, Kağan Kaya 2, Vem 3 ve Metehan 5 sayı ile oynadı.
 
Puansız hafta
Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Hentbol, Futbol ve Bölgesel Basketbol ligi ekiplerinde haftayı puansız kapattı. İstanbul Bahçeşehir takımıyla deplasmanda karşı karşıya gelen Hentbol takımı rakibi ile başa baş oynadığı iyi mücadele ettiği maçtan 27-26'lık skorla mağlup ayrıldı ve haftayı puansız kapattı.
Futbol takımı mücadele ettiği Süper Amatör kümede haftayı yine puansız kapattı. Kendi sahasında İhsaniye Gençler Birliği takımını konuk eden mavi beyazlılar ilk yarıyı beraberlikle kapatmasına rağmen ikinci yarıda kalesinde gördüğü golle maçı 1-0 kaybetti ve haftayı puansız kapatmak zorunda kaldı.
Bölgesel Basketbol Liginde mücadele eden Selçuklu Belediyesi Basketbol Gelişim takımı ligin üçüncü haftasında yine Antalya deplasmanında mücadele etti. Antalya'nın 07 Antalya Palmiye takımı ile karşı karşıya gelen genç takım rakibine 88-46 mağlup olarak galibiyetle tanışamadı.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın